„Sveikiname socialiai atsakingos „Info TV“ sprendimą transliuoti „KEISK“ vaizdo klipą. Pozityvios informacijos apie LGBT asmenis viešojoje erdvėje draudimas yra žalingas visuomenei, nes skatina netoleranciją, patyčias ir neapykantos nusikaltimus. Todėl džiaugiamės, kad LGL vaizdo klipas plačiąją auditoriją pasieks žiūrimiausių programų metu,“ – tikino asociacijos LGL valdybos pirmininkas Vladimiras Simonko.
„Eurobarometro“ duomenimis, tik 12 proc. Lietuvos gyventojų teigia pažįstantys bent vieną gėjų, lesbietę ar biseksualų asmenį, vos 3 proc. – translytį žmogų. Tai rodo, kad LGBT asmenų patiriamos problemos mūsų visuomenėje yra nematomos, rašoma interneto svetainėje.
Mano, kad daro neigiamą įtaką
Diskusijos dėl vaizdo klipo kilo po to, kai Žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė šių metų rugsėjo 15-ą patvirtino ekspertų grupės išvadą, kurioje nurodoma, kad vaizdo klipas apie LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualūs ir transseksualūs asmenys) „turi neigiamą poveikį nepilnamečių (asmenų iki 18 m.) emocinei, dvasinei, psichinei raidai bei sveikatai, pamatinių vertybių gyvenime tinkamam formavimuisi“.
Ekspertų išvadose pažymima, jog vaizdo klipe „diegiama idėja, kad šeimą gali (su)kurti ir tos pačios lyties asmenys“ bei „išreiškiamas raginimas keisti požiūrį į vienalytę šeimą“.
Viešųjų pirkimų konkurse dalyvavusios Lietuvos komercinės televizijos, gavusios rekomendacinio pobūdžio Žurnalistų etikos tarnybos specialistų išvadą, atsisakė transliuoti klipą, motyvuodamos galimybe pažeisti LR Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamo viešosios informacijos poveikio įstatymą.
LGBT asmenų žodžio ir saviraiškos teisių suvaržymus Lietuvoje pasmerkė Lietuvos psichologų sąjunga bei tarptautinės žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“, „Human Rights Watch“ ir „ILGA-Europe“.