Į šį ypatingą meninį-socialinį projektą susibūrė geriausi Šiaulių miesto dizaineriai, menininkai, architektai – iš gamybinių atliekų buvo kuriami įvairūs baldai, šviestuvai, tekstilės gaminiai.
Taip bevertėmis laikomos medžiagos buvo prikeltos naujam gyvenimui, o kūrybos procesą stebėję praeiviai turėjo galimybę sužinoti, kaip iš nevertingų detalių pasigaminti reikalingų daiktų.
Patys kūrėjai dalyvavimą projekte vadino „kūrybinėmis atostogomis“ – nors per tokį trumpą laiką sudėtinga įgyvendinti visas kilusias idėjas, bet tai – puiki proga improvizuoti, žaisti.
„Čia viskas laisva, kuri tai, kas šauna į galvą, nereikia stengtis kam nors įtikti, nereikia tartis nei su užsakovais, nei su savivaldybe“, – dalijosi įspūdžiais architektė Rasa Pumputienė. Ji iš tekstilės atliekų pasiuvo šuns namą ir originalią rankinę.
Dizaineriai Martynas Olšauskas ir Darius Linkevičius per tris dienas sukūrė du milžiniškus dekoratyvius šviestuvus. Kaštono alėjoje jie dirbo pasipuošę marškinėliais su žaismingu logotipu „Dizaino gabaliux“, sukurtu dizaino savaitės ir dirbtuvių atidarymo proga.
Šių metų Dizaino savaitės tema „Jungtys“ Šiauliuose įprasminta dizaino ir pramonės jungtimis. Pramonės įmonės ne tik dalyvavo bendruose renginiuose, bet ir mielai sutiko dovanoti gamybinių atliekų, kurios kūrybinėse dirbtuvėse buvo transformuotos į estetiškus, įdomius, naudingus daiktus.
Dizaino savaitės Šiauliuose koordinatorė Irmina Savickienė prisipažino, kad idėją surengti dirbtuves pasufleravo kauniečiai, kūrę daiktus iš buitinių atliekų. Vis dėlto pramonės atliekos labiau dera prie Dizaino savaitės idėjos, iš jų galima kurti estetiškus, originalius objektus.
Interjero dizainerė Irmina Savickienė prieš porą metų Šiauliuose įkūrė LT dizaino namus „Wãpsva“, kurie šiauliečius supažindina su Lietuvos dizainerių kūryba. Natūralu, kad „Wãpsva“ tapo Dizaino savaitės koordinaciniu centru.