2018 01 09

Dramos Klaipėdos „Akropolyje“ herojus Gytis Bardauskas: „Jis mirė mums ant rankų“

Ilgą laiką užsienyje gyvenęs ir į Lietuvą tarp darbų gruodžio pradžioje iš JAV grįžęs klaipėdietis Gytis Bardauskas kruvinai paženklintą 2018 metų pradžią prisimins visą gyvenimą. Netikėtai į Klaipėdos „Akropolį“ užsukęs jaunuolis tapo šiurpaus įvykio liudininku ir bandė išgelbėti peiliu sužaloto apsaugininko, kurį klinikinė mirtis ištiko tiesiog ant rankų, gyvybę. G.Bardauskas teigia, kad pirmadienį apie savo pagalbą pasakojęs 15-metis gimnazistas gerokai perdėjo.
Į Lietuvą po ilgo laiko grįžęs G.Bardauskas (dešinėje) tapo šiurpių įvykių „Akropolyje“ liudininku,
Į Lietuvą po ilgo laiko grįžęs G.Bardauskas (dešinėje) tapo šiurpių įvykių „Akropolyje“ liudininku, / Asmeninio arch.nuotr.

Į Klaipėdą šventėms sugrįžęs 24-erių G.Bardauskas atostogų metų Klaipėdos Jūreivystės mokykloje baigė „Išgyvenimo jūroje ir pirmosios pagalbos kursus“, gavo pažymėjimą. Šie gebėjimai svarbūs jaunuolio, dirbančio kruiziniuose laivuose, darbe. G.Bardauskas nė nesitikėjo, jog teorinius ir praktinius kursuose įgytus įgūdžius teks išbandyti taip greitai.

Sausio 5-osios vakarą, būdamas „Akropolyje“, netoli „Maxima“ kasų, jis išgirdo bruzdesį apsaugininkų būdelėje, kuri įkurdinta palypėjus laipteliais į antrą aukštą. Buvo girdėti apsistumdymas, triukšmas, o galiausiai iš jos išbėgo jaunas vyras, rankoje nešinas kruvinu peiliu. Su juo G.Bardauskas prasilenkė per metrą ir suskubo bėgti į apsaugininkų darbo vietą.

„Bėgau pažiūrėti, kas ten nutiko. Kaip tik žudikas išbėgo su kruvinu peiliu. Išsigandau, mačiau kruviną ranką. Paskui jį išbėgo kitas darbuotojas, kuris bandė vytis. Kai nuėjau, sužalotas vyras sėdėjo ant kėdės, buvo sąmoningas, išsigandęs, reagavo į pasakymus. Kraujas ėmė purkšti tiesiog, nes buvo pataikyta į arteriją. Iškart paklausiau, kur vaistinėlė. Dėl šoko buvo matyti, kad likęs kolega kiek sutriko.

Iškart paskambinau į greitąją, prašiau, kad duotų nurodymus, ką ir kaip daryti. Paguldėme jį ant žemės, nuplėšėme rūbus, užsidėjome iš vaistinėlės pirštines, dariau dirbtinį kvėpavimą, pakviečiau kolegą, kad laikytų prispaudęs žaizdą. Klausiau duotų nurodymų, kaip galime dar padėti. Paguldėm ant šono, pakėlėme kvėpavimo takus, rankas pakėlėme. Buvo labai daug kraujo, visur, galiausiai pavyko sustabdyti, tačiau ėjo vidinis kraujavimas pro nosį ir burną. Labai išsigandau...

Jo vardas Rosvaldas. Pasakiau jam kvėpuoti pro nosį, jis žiūrėjo man į akis, buvo išsigandęs, silpo organizmas ir nusilpo.... Kai perdavėme sužeistąjį į medikų rankas, jį buvo ištikusi klinikinė mirtis.

Medikė man labai padėkojo. Buvau pats be galo susijaudinęs, negalėjau net paeiti, tad davė raminamųjų, kažkokia moteris palydėjo į tualetą, padėjo nusiplauti kraują“, – širdį draskančią dramą pamena G.Bardauskas, nusprendęs prabilti apie penktadienio vakarą vykusį skaudų įvykį, kuomet apie bandymus gelbėti apsaugininką papasakojo 15-metis gimnazistas, jaunojo paramediko kursus baigęs T.Mockus.

G.Bardausko teigimu, nieko išskyrus jį ir kitą apsaugininką kolegą būdelėje nebuvo, jaunasis paramedikas įvykio vietoje prie tiesioginio gelbėjimo neprisidėjo, tapo tik įvykių stebėtoju ir liudininku. Jis nebuvo užfiksuotas ir vaizdo stebėjimo kamerų.

Visi darėme, ką galėjome. Dar viena pašalinė moteris buvo užėjusi, bet išbėgo, nes vaizdas buvo tikrai klaikus, purškė arterinis kraujavimas. Sustabdėme jį, bet buvo vidinis kraujavimas, kai kraujas eina per visur. To vaikino būklė buvo kritinė, – sakė Gytis.

„Mes su kitu apsaugininku vienas kitam labai padėjome, nenorėjome vienas kito palikti. Trečiasis bėgo vytis nusikaltėlio, tačiau po 5-10 minučių grįžo, jis irgi prisidėjo prie gelbėjimo. Visi darėme, ką galėjome. Dar viena pašalinė moteris buvo užėjusi, bet išbėgo, nes vaizdas buvo tikrai klaikus, purškė arterinis kraujavimas. Sustabdėme jį, bet buvo vidinis kraujavimas, kai kraujas eina per visur. To vaikino būklė buvo kritinė. Kakle buvo viena durtinė žaizda“, –pasakojo G.Bardauskas.

Padėkojo vadovybė

Pirmadienį vaikinas buvo nuėjęs į „Maximą“, kur vyko drama, netrukus buvo atpažintas darbuotojų, sulaukė padėkos. Su vaikinu susisiekė prekybos centro vadovybė iš sostinės, ketinusi jo ieškoti per žiniasklaidą, išreiškė didelį dėkingumą už pagalbą kritinėje situacijoje.

G.Bardauskas dėl kruvinų įvykių prekybos centre širdgėlą sako jausiantis visą gyvenimą.

„Didelis šokas man buvo. Situacija visam gyvenimui. Ir gera širdy, kad bandėm padėti, nes kiti žmonės bijojo eiti, stebėjo mane, atpažino, gyrė, medikė labai gyrė, kad sureagavau. Buvau vienintelis neutralus žmogus ten, kiti buvo kolegos, policijos pareigūnai, kurie labai greit atvyko, nes komisariatas šalia. Galima sakyti, jis mirė mums ant rankų. Kai perdavėme medikams, buvo ištikusi klinikinė mirtis, dar tikėjausi, jog jį išgelbės, bet kai sužinojau, kad mirė, buvo didžiausias šokas. Kaltinau save, kad gal kažką ne taip padarėme, gal per vėlai sureagavome, tačiau aprimau, kai pasikalbėjau su specialistais, kurie pasakė, kad viskas buvo atlikta teisingai, tiesiog būklė buvo kritinė“, – pasakojo G.Bardauskas.

Apmaudu tai, jog dėl smulkios vagystės sulaikytas įtariamasis iš tiesų apsaugininkų netrukus būtų buvęs paleistas, tačiau dėl įniršio išsitraukęs peilį dabar bus teisiamas už nužudymą.

Išskris į Australiją

Dėl šios nelaimingai pasibaigusios dramos G.Bardauskas atidėjo savo planus. Jau ketvirtadienį jaunuolis turėjo išskristi į Australiją, iš kur jo kelionė nusidriektų iki JAV. Išgelbėti tokio paties amžiaus kaip pats, 24-erių nepažįstamąjį bandęs klaipėdietis panoro sudalyvauti jo laidotuvėse.

„Norėjosi dar pabūti ramybės būsenoje dėl išgyvento šoko, dėl visko. Dėmesio man nereikia, tačiau norėjosi prabilti, nes tas jaunas vaikinukas, kurį galbūt tėtis norėjo pagirti, sakė netiesą“, – kalbėjo G.Bardauskas, dirbantis kruizinių laivų sektoriuje, baigęs pirmosios pagalbos kursus, kurie būtini jo darbe.

Asmeninio arch.nuotr./Į Lietuvą po ilgo laiko grįžęs G.Bardauskas tapo šiurpių įvykių „Akropolyje“ liudininku,
Asmeninio arch.nuotr./Į Lietuvą po ilgo laiko grįžęs G.Bardauskas tapo šiurpių įvykių „Akropolyje“ liudininku,

„Kursai Jūreivystės mokykloje davė labai daug naudos, nelabai būčiau žinojęs, kaip elgtis, davė tokios koordinacijos. Dvi savaites vyko studijos ir ta nelaimė įvyko. Matėme kursuose ir vaizdo įrašų, ir teorijos buvo, dėl to aš tokią situaciją įsivaizdavau ir šaltu protu sureagavau. Pagal mano pareigas laive esu atsakingas už pirmąją pagalbą, jei laivas skęstų, už tai, kaip išgyventi jūroje“, – sakė klaipėdietis, sausio antroje pusėje keturiems mėnesiams išvykstantis darbui svetur.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne