Politinių partijų įstatymą jis siūlo papildyti nuostata, kad „politinė partija, kuri yra patraukta baudžiamojon atsakomybėn, negali būti pertvarkoma, reorganizuojama ar likviduojama jos pačios valia iki įsiteisėja teismo nuosprendis“.
Darbo partijai bei „Tvarkai ir teisingumui“ paskelbus apie ketinimus jungtis, Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas teismo prašė apriboti dėl juodosios buhalterijos teisiamos partijos veiklą.
Prokuroras argumentavo, kad susijungimo atveju Darbo partija išnyktų ir jos nebebūtų galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau teismas prašymą atmetė teigdamas, kad kliūčių reorganizuoto juridinio asmens baudžiamajai atsakomybei nėra. Teismas paskelbė, kad pagal įstatymus, naujas juridinis asmuo trejus metus bus atsakingas už Darbo partijos veiksmus.
Pasak teisėjų kolegijos primtos nutarties, jeigu susijungus Darbo partija ir „Tvarka ir teisingumas“, būtų įkurtas naujas juridinis asmuo, jam būtų galima taikyti baudžiamąją atsakomybę dar trejus metus ir po jo įkūrimo.
Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ tarybos yra pritarusios abiejų partijų jungimuisi. Skelbiama, kad jungiamasis suvažiavimas gali įvykti balandžio pabaigoje.
Darbo partija kaltinama 2004-2006 metais galėjusi neapskaityti daugiau nei 24 mln. litų pajamų ir 23 mln. litų išlaidų. Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus ir bylą sako esant politine. Ši byla teismą pasiekė dar 2008 metais.