2012 10 01

Du šimtai specialistų Palangoje tarsis kaip geoterminius vandenis panaudoti žuvivaisai

Vakarų Lietuvos žemės gelmėse glūdintis geoterminis vanduo galėtų būti naudojamas ne tik šilumai gaminti, šis potencialas, gali pasitarnauti skatinant sveikatos turizmą, akvakultūrą, steigiant žuvivaisos ūkius. Apie tokias galimybes specialistai iš Lietuvos ir užsienio spalio 2 dieną (antradienį) diskutuos Palangoje vyksiančioje „East link“ konferencijoje.
Žuvys
Mokslininkai ieškos būdų, kaip panaudoti geoterminius vandenis žuvivaisai. / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.
Temos: 1 Žuvis

„Klaipėdos regionas, pradedant nuo Skuodo ir baigiant Šilutės rajonų, yra unikalus, nes čia glūdi ypač vertingi geoterminio vandens klodai. Mokslininkai tiria, kuo šis vanduo gali būti naudingas žmogaus sveikatai, kokios galimybės požeminius geoterminius vandenis panaudoti žuvivaisai, tvarkiniams apšildyti. Konferencijos viena iš sekcijų skirta aptarti geoterminių išteklių panaudojimo galimybes Baltijos jūros regione. Mokslininkai pateiks tyrimus, aptars kliūtis, kurios trukdo mūsų šalyje geoterminius išteklius panaudoti žuvų auginimui. Užsienio specialistai pasidalins savo patirtimi“ , – pasakojo „Esat link“ konferenciją organizuojančio Klaipėdos mokslo ir technologijų parko (KMTP) vadovė  Roma Stubrienė. 

1989 m. atrasta Vakarų Lietuvos geoterminė anomalija yra unikali, nes 2 km gylyje esančio vandens temperatūra čia siekia 80-90 laipsnių. Kilometro gylyje jo temperatūra – 30-45 laipsniai. Niekur kitur Baltijos šalyse nėra tokio geoterminės energijos potencialo. Lenkijoje, Vokietijoje, Rusijos lygumoje geoterminis vanduo yra šaltesnis 2-3 kartus.

Dvi dienas truksiančioje konferencijoje „East link“ dalyvaus apie 200 dalyvių iš 18 pasaulio valstybių. Tai renginys, kuris skirtas santykių tarp Rytų ir Vakarų mokslo, verslo institucijų vystymui. Juo siekiama paskatinti ES nauju narių bei Rytų partnerystės geopolitinės erdvės šalių glaudų bendradarbiavimą, atverti rinkas bendriems projektams.

Renginys „East link“ orientuotas į šalis, apimančias Rytų partnerystės programos geografinę erdvę – Baltijos šalis, Rusiją, Kazachstaną, Gruziją, Azerbaidžianą, Turkmėnistaną, Uzbekistaną, Kirgistaną, Ukrainą, Baltarusiją ir kt.  
Konferencija organizuojama vykdant projektą „Technologijos ir mokslas inovatyviam verslui“.

Projekto tikslas – skatinti verslo ir mokslo partneryste moksliniu tyrimų ir technologijų plėtros ir inovacijų srityse, žinių komercinimą bei technologijų perdavimą. Projektas yra įgyvendinamas pagal Ekonomikos augimo veiksmu programa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis