Šiuo metu paprastai skubai pritarti reikia, kad balsuotų dauguma posėdyje dalyvaujančių Seimo narių ir ne mažiau kaip 29 iš viso. Socialdemokratai siūlo, kad už skubą pasisakyti turėtų ne mažiau kaip pusė visų Seimo narių, tai yra bent 71 parlamentaras.
Ypatingai skubai siūloma dar aukštesnė kartelė – už ją turėtų balsuoti ne mažiau kaip 94 Seimo nariai, kai šiuo metu pakanka paprastos daugumos, bet ne mažiau kaip 36 Seimo narių.
Parlamentarai argumentuoja, kad Lietuvos parlamente skubos tvarka priimama pusė įstatymų projektų, dėl to nukenčia jų kokybė.
Aiškinamajame rašte pateikiami duomenys, kad vidutiniškai per metus Seimui pateikiama 700 įstatymo projektų, 50 proc. įstatymų priimama skubos ir ypatingos skubos tvarka.
Anot iniciatorių, tai yra daug kartų daugiau negu kaimyninių valstybių parlamentuose: Suomijoje, Švedijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Lenkijoje skubos tvarka priimama 5 proc., Estijoje – 10 proc. teisės aktų.
„Teisės aktų gausa ir įstatymų priėmimas, svarstant skubos ir ypatingos skubos tvarka, nesudaro tinkamų sąlygų išsamiai įvertinti Seimui pateiktų įstatymų projektų“, – teigia iniciatoriai.