Metinė prenumerata tik 7,99 Eur. Dabar tikrai ne metas nustoti skaityti!
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 09 11

Dūmos atstovas „beprasmiu demaršu“ vadina lietuvių ir ukrainiečių sprendimą nevykti į Sankt Peterburgą

Rusijos Dūmos atstovas pareiškė, kad Lietuvos ir Ukrainos parlamentarų sprendimas nevykti į Tarparlamentinės Sąjungos Asamblėją Rusijos mieste Sankt Peterburge yra visiškai beprasmis demaršas.
15min studijoje – Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Tai visiškai beprasmis demaršas“, – Rusijos naujienų agentūrai „Interfax“ sakė Dūmos Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Leonidas Sluckis.

Anot jo, renginyje dalyvaus daugiau kaip 170 šalių narių atstovai. Dauguma jų nepritaria tokiai Lietuvos ir Ukrainos pozicijai, teigė L.Sluckis.

„Belieka apgailestauti, kad Vilniaus ir Kijevo atstovai vengia dalyvauti seniausios tarpparlamentinės organizacijos posėdyje dėl akivaizdžiai išgalvotų priežasčių. Tai nekonstruktyvu. Tačiau galiu garantuoti, kad tai neturės įtakos Peterburgo asamblėjos rezultatams“, – pabrėžė Dūmos komiteto pirmininkas.

Praėjusią savaitę BNS pranešė, kad Lietuvos Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis nutarė nevažiuoti į Tarparlamentinės Sąjungos Asamblėją Sankt Peterburge dėl Rusijos elgesio Ukrainos atžvilgiu.

„Seimo pirmininko nuomone, Asamblėja organizuojama valstybėje, kuri vykdo agresiją prieš Ukrainos valstybę, aneksuodama dalį jos teritorijos pažeidžia pagrindinius tarptautinės teisės principus ir tokiais veiksmais kelia grėsmę kitoms šalims, globaliai taikai“, – V.Pranckiečio sprendimo motyvus BNS paaiškino Seimo pirmininko atstovė spaudai Dalia Vencevičienė.

Šią Asamblėją nutarė boikotuoti ir Ukrainos parlamentarai.

1889 metais įkurta Tarpparlamentinė Sąjunga – nepriklausomų valstybių parlamentų organizacija, kurios viena pagrindinių veiklos krypčių yra tarptautinės taikos ir saugumo skatinimas, atstovaujamosios demokratijos gynimas ir rėmimas, ekonominė bei socialinė plėtra ir aplinkos apsauga, žmogaus teisės ir tarptautinė humanitarinė teisė bei kita.

Šiuo metu Sąjungos nariais yra 159 šalių parlamentai, o 9 regioninės parlamentinės asociacijos yra asocijuotos narės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai