Apie tai, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Darbo partijos frakcijos Seime sieks vienytis ir pasirašyti susitarimą dėl bendros veiklos, praėjusią savaitę užsiminė „valstiečių“ frakcijos narys Saulius Skvernelis.
„Formalizuotą susitarimą mes greičiausiai turėsime bent su viena frakcija tai tikrai“, – patikino jis.
Bet susitarti raštu bent kol kas esą nepavyks su socialdemokratais.
„Jie tikrai nepasirašinės jokių formalių susitarimų, kol nėra pirmininko, bet kai išsirinks pirmininką, aš tikiuosi, prie to klausimo grįšime“, – teigė S.Skvernelis.
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime seniūnas Algirdas Sysas tai patvirtino.
„Mes bendradarbiaujam, bet mes nepasirašysime opozicijos susitarimo. Neformalizuosime. O taip mes bendraujame, šiandien bendravome“, – komentavo A.Sysas.
Prie klausimo formalizuoti opozicijos bendradarbiavimą, pasak jo, bus grįžta po LSDP pirmininko rinkimų, kurie įvyks balandžio pabaigoje.
Darbo partijos frakcijos seniūnas V.Jukna reiškė viltį, jog susitarti su „valstiečiais“ dėl bendro veikimo pavyks greitu metu, dar per pavasario sesiją.
„Galvoju optimistiškai, kad gal net anksčiau, nelaukiant sesijos pabaigos ar tai vidurio, galėsime formalizuoti susitarimą“, – teigė jis.
Detalizuoti susitarimo turinio, ar bus tariamasi tik dėl darbų, bendrų projektų teikimo, o gal ir dėl bendro lyderio, V.Jukna nenorėjo.
„Kol kas nenorėčiau užbėgti į priekį. Kalbamasi ir dėl tam tikrų darbų, ir dėl kitų sąlygų. Netrukus bus galima tai įvardyti. Kai sutarsime, bus galima paviešinti“, – teigė „darbietis“.
„Valstiečių“ ir „darbiečių“ frakcijoms sudarius koaliciją, jos galėtų išsirinkti koalicijos vadovą, kuris būtų laikomas Seimo opozicijos lyderiu.
Opozicijos lyderis naudojasi papildomomis teisėmis, priklauso Seimo valdybai.