VISAS AKCIJOS „DAROM 2019“ NAUJIENAS SEKITE ČIA
„Tradiciškai „Darom“ plėtėsi ir užaugo kaip savanoriškas kolektyvinės atsakomybės renginys, apimantis visą Lietuvą – nuo Biržų iki Druskininkų, nuo Nidos iki Vilniaus. Tuos vienuolika metų mus tenkino gera šeštadienio nuotaika tvarkant savo aplinką ir talkininkų pamatytas rezultatas – kaip švaru aplink ir kiek daug pilnų šiukšlių maišų! Tačiau šį kartą mes klausime: ar galime kiekvienas savo asmeninį „Darom“ rengti kad ir kas dieną? Žinoma, mes visi darom – ir padarom gerai. Vis dėlto ką aš pats darau? Ar viską padariau vakar, ar padarysiu rytoj, kad gyventume švarioje it sveikoje šalyje?“ – sako akcijos įkūrėjas Ignas Brazauskas.
Todėl šįkart šeštadienį akcijos organizatoriai, apsimovę pirštines ir pasiėmę maišų atliekoms, savo pavyzdžiu pirmiausia liudys: „Ir aš darau“.
„Ir aš darau – net užknisu draugus savo niurzgėdama apie šiaudelius ar vienkartinius puodelius, – pasakoja „Darom“ projektų vadovė Justina Anglickytė. – Vengiu kelionių automobiliu, renkuosi viešąjį transportą, dviratį arba einu pėsčiomis. Domėdamasi gyvenimo be atliekų filosofija, pati stengiuosi vengti atliekų kiek tik galiu. Ir kaip džiaugiuosi, kai draugai parašo, kad pradėjo vengti vienkartinių indų, įsigijo gertuvę ar nedėjo apelsino į plastikinį maišelį.“
Baigusi ekologijos studijas Vilniaus universitete, J.Anglickytė ne tik kuruoja „Darom“ veiklas, bet ir skaito paskaitas apie „Zero waste“ judėjimą, padeda organizuoti „Fridays for future“ renginius Lietuvoje.
„Ir aš darau, kartais išėjusi pasivaikščioti tiesiog pasiimu maišą ir imu rinkti šiukšles, – pasakoja VšĮ „Mes darom“ vadovė Indra Bukauskienė. – Apskritai mažai valgau mėsos. Vis dėlto prisijungusi prie „Darom“ kolektyvo pastebiu, kiek dar daug išmetu plastikinių maišelių, pakuočių ir vis galvoju, ką su jomis daryti.“
„Darom“ direktorė neslepia: dar artėjant pačiai jos kuruojamai nacionalinei talkai, kovo mėnesį, nesusilaikė ir... sudalyvavo pasaulyje populiariame socialinių tinklų iššūkyje „Trashtag“. Panaršiusi aplink Šilo ežerą pririnko tris maišus pavasarinio „derliaus“.
„Ir aš darau: dar iki pirmosios „Darom“ akcijos esu padaręs tokią akciją, kai niekas nemato ir niekas nežino – tiesiog dėl savęs, – sako I. Brazauskas. – Dabar mano tikslas yra suartinti žmones per bendrą veiklą. Kai kartu darom, atsiranda ir bendrumo jausmas.“
Ar norėtum padaryti kartu patirdamas bendrumo jausmą? Portale 15min pasitikrink, kur netoli namų veiks oficialus „Darom“ taškas ir prisijunk.
Aplinkosaugą, pilietinę iniciatyvą ir savanorystę skatinančioje akcijoje „Darom“ dalyvauja kiekvienas norintis, prie jos kasmet prisijungia valstybės vadovai, viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus lyderiai, verslininkai, moksleiviai.
„Darom“ akciją palaiko Vyriausybė, Aplinkos ministerija, Lietuvos savivaldybių asociacija, Lietuvos seniūnų asociacija, Generalinė miškų urėdija, regioniniai atliekų tvarkymo centrai, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, akcijos mecenatas – „Rasa – Kauen craft“ – įmonė, gaminanti gėrimus iš atsinaujinančios saulės energijos, rėmėjas – žemės ūkio ir maisto gamybos bendrovė „Linas agro“.