E.Gentvilas komentuodamas prokurorų sprendimą perduoti medžiagą Vyriausiajai rinkimų komisijai BNS sakė nebuvęs tarp „Laisvės studijų centro“ steigėjų ir nežinantis detalių, bet spėjo, kad kaip neteisėtą finansavimą prokurorai mato „už kažkokio renginio patalpų nuomą sumokėtą kažkokią sumą“. Sumos dydžio jis teigė neatsimenantis.
„Yra už kažkokio renginio patalpų nuomą sumokėta kažkokia suma. „Laisvės studijų centro“ steigėjas aš nebuvau, visiškai niekaip nesusijęs, tiesiog galvoju, tai su tuo epizodu galėtų būt susiję“, – sakė liberalų vadovas ir teigė pažeidimų čia neįžvelgiantis.
Čia problema, kad tai „MG Baltic“ parama „Laisvės studijų centrui“, tai pritemptas dalykas.
„Ar gali partija bendradarbiauti su nevyriausybiniu sektoriumi? Ir gali, ir privalo. Tada nevyriausybinio sektoriaus kažkuris, kuris vienas iš renginio dalyvių, dalį išlaidų gali padengti. Nematau jokio kriminalo, visa problema, ką aš žinau, ką kas su kuo kalbėdamas telefonu kažką tarėsi ir nutarė padaryti ne taip. Nes pats faktas, kad sumokėjo – kiek aš (kaip europarlamentaras – BNS) esu daręs, ir mes esame darę su nevyriausybiniu sektoriumi renginių, (niekam neužkliūdavo – BNS). Čia problema, kad tai „MG Baltic“ parama „Laisvės studijų centrui“, tai pritemptas dalykas“, – kalbėjo E. Gentvilas.
„Atsiranda dviprasmybės, aš pats buvau su Leonidu Donskiu įkūręs viešąją įstaigą „Atvira visuomenė ir jos draugai“, kuri dabar jau uždaryta. Ir jokių problemų nebuvo, kai mes darydavome bendrus renginius su Liberalų sąjūdžiu. Bet, žinoma, mes neturėjom verslo pinigų“, – sakė E.Gentvilas.
Seimo narys Gintaras Steponavičius tvirtino, kad „Laisvės studijų centro“ projektai buvo atsieti nuo partinės veiklos. Prokurorų įtarimus, jog liberalų pernykštė rinkimų kampanija iš dalies buvo finansuota iš šio centro lėšų, G.Steponavičius vadino nepagrįstomis interpretacijomis.
„Mane stebina tokia interpretacija, nes man atrodo, kad projektai, vykdyti per „Laisvės studijų centrą“, buvo atsieti nuo partinės veiklos, tai buvo pilietiškumo pamokos, švietėjiški renginiai visuomenei, ir jokios agitacijos juose nebuvo. Tas buvo paaiškinta, tiek man duodant parodymus, tiek kitiems žmonėms, kurie tame dalyvavo, bet aš suprantu, kad yra noras kuo labiau išplėsti ir įpinti skirtingas veiklas, ir aš neabejoju, kad teisme mes įrodysime, kad išties visi šitie įtarimai yra nepagrįsti“, – BNS sakė G.Steponavičius.
Generalinė prokuratūra ketvirtadienį pranešė, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) perdavė naujos informacijos dėl galbūt neteisėto Liberalų sąjūdžio Seimo rinkimų kampanijos finansavimo.
Ši informacija perduota į pabaigą einant ikiteisminiam tyrimui dėl koncerno „MG Baltic“ ir kelių partijų politinės korupcijos. Anot teisėsaugos, nustatyta, jog liberalų pernykštė rinkimų kampanija iš dalies buvo finansuota iš „ Laisvės studijų centro“ lėšų. Tarp šios viešosios įstaigos steigėjų – buvęs Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis ir jo pavaduotojas G.Steponavičius. Teisėsauga nedetalizuoja, kaip šiuo atveju galėjo būti finansuojama Liberalų sąjūdžio rinkimų kampanija.
Prokurorai G.Steponavičiui yra pateikę įtarimus epizode, kai „MG Baltic“ skyrė 15 tūkst. eurų paramą jo paramos fondui ir „ Laisvės studijų centrui “. Anot pareigūnų, susitaręs dėl paramos šioms organizacijoms, G.Steponavičius balsavo dėl koncernui naudingų teisės aktų priėmimo.
Pareigūnai šiemet jau buvo perdavę VRK nagrinėti informacija įtariant, kad liberalų kampanija neteisėtai galėjo būti finansuojama per Taikomosios politikos instituto surengtus mokymus partiečiams. Šiurkštų įstatymų pažeidimą konstatavusi komisija atėmė iš partijos pusmečio valstybės dotaciją – beveik 400 tūkst. eurų.
Taikomosios politikos instituto steigėjas buvo eksliberalas Šarūnas Gustainis. Tiek jam, tiek G.Steponavičiui bei E.Masiuliui politinės korupcijos byloje yra pareikšti įtarimai.