Suprasti akimirksniu
- Kas yra Rusijos programišių grupuotė „Killnet“
- Kaip ši grupuotė veikia?
- Programišiai Lietuvą atakuoja jau tris savaites.
- Tokios nesunkiai atremiamos atakos gali būti sudėtingesnių atakų dalis.
- „Ignitis grupė“ nepatyrė jokių duomenų praradimų ar sistemų užvaldymo.
- Prie šios atakos savo noru prisijungė dešimtys tūkstančių rusų.
- Atakos metų panaudoti ir Lietuvos adresai.
- Lietuvoje yra buvę ir didesnių atakų.
- Rengiamasi patiems blogiausiems scenarijams.
– „Ignitis grupė“ patyrė kibernetinę ataką – kaip jūs teigiate, didžiausią per dešimtmetį kibernetinę ataką. Savo kaltę prisiėmė „Killnet“ – tokia programišių grupuotė, jie „Twiter“ parašė, kad padarė tokią ataką, tad įdomu, kokia situacija yra dabar?
– Gal reiktų pasitikslinti, kad ta ataka vyksta ne prieš „Ignitį“ – prieš visą Lietuvą. Ir „Killnet“, jeigu taip atsiminti istoriškai – tai yra nusikaltėlių grupuotė, kuri sukūrė programinį produktą nelegaliai užpulti organizacijas.
Metų pradžioje buvo tai komercializavusi – apie 1300 dolerių galėjai sumokėti ir savo konkurentą už „DDoS-inti“, taip sakant. Vėliau jie nukopijavo ukrainiečių IT armijos modelį – IT armijos modelis tai yra toks, kai yra puolama Rusijos infrastruktūra, įvairūs bankai, kriptovaliutų keityklos ir panašiai. Tai jie nukopijavo tą modelį, subūrė maždaug 80 plius tūkstančių žmonių grupę, kuri įsidiegė specializuotą programinę įrangą į savo kompiuterius – namų, darbo ir pradėjo puldinėti visus, kas, jų galva, kelia grėsmę Rusijai.
Tai mes visas tas tris savaites stebime mažesnį ar didesnį srautų keliavimą į mūsų infrastruktūrą ir jau taip juokaujam, kad, matyt, šeštadieniai yra pati mėgstamiausia tos grupuotės diena, nes, kaip taisyklė, naktį, kokią pirmą nakties, užkyla smarkiai srautai ir jie žiūri tiesiog, kaip mūsų infrastruktūra elgiasi.