Įtariama, kad abu šie asmenys netinkamai vykdė savo pareigas ir neužtikrino saugios aplinkos, todėl gaisro metu išsiskyrus teršalams, Lietuvos valstybės orui buvo padaryta daugiau nei 5 milijonų eurų žala. R.Varanauskas įmonėje eina vadybininko pareigas.
Kaip rašė 15min, žalos suma dar gali išaugti. Skaičiuojama, kad gaisras „Ekologistikoje“ padarė nuostolių jau siekiančių apie 11 mln. eurų.
Abiem įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, informuoja prokuratūra.
Siekiant ištirti visas gaisro aplinkybes Kauno apygardos prokuratūroje ikiteisminio tyrimo metu buvo sudaryta prokurorų, vadovaujančių ir organizuojančių ikiteisminį tyrimą, grupė. Ikiteisminis tyrimas vyksta keliomis kryptimis.
Viena tyrimo kryptis atliekama vadovaujantis LR Baudžiamojo kodekso 270 str. 2 d. „Aplinkos apsaugos arba gamtos išteklių naudojimo, arba statinių, kuriuose naudojamos ar saugomos pavojingos medžiagos arba kuriuose yra potencialiai pavojingų įrenginių ar atliekami potencialiai pavojingi darbai, priežiūros ar naudojimo taisyklių pažeidimas“.
Taip pat tyrimas atliekamas vadovaujantis LR Baudžiamojo kodekso 222 str. 1 d. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“. Šioje ikiteisminio tyrimo dalyje siekiama išsiaiškinti gaisro kilmės priežastis, padarytą žalos dydį bei galimus to kaltininkus. Tyrime atliekami bei planuojami įvairūs ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, kuriais siekiama išsiaiškinti, ar buvo laikomasi visų priešgaisrinės saugos reikalavimų bei ar tinkamai buvo tvarkyta įmonės buhalterinė apskaita. Taip pat tikrinami gamtosauginiai veiksmai.
Taip pat šiame ikiteisminiame tyrime tiriama ir kita nusikalstama veika – Tarnybos pareigų neatlikimas, numatytas LR Baudžiamojo kodekso 229 str. Ikiteisminio tyrimo metu vertinama institucijų, vykdžiusių ūkio subjekto priežiūrą, veiksmai ir priimti sprendimai.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros prokurorų grupė, ją sudaro keturi specializuoti prokurorai. Ikiteisminį tyrimą atlieka Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus, Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus, Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai.
Baudžiamasis kodeksas už šias nusikalstamas veikas numato baudą, areštą, arba laisvės atėmimą iki šešerių metų.
„Tyrimas iš esmės vyksta keliomis kryptimis: tiriama gamtosauginiai pažeidimai, įmonės buhalterinė veikla, be abejo, ir gaisro priežastis. Kita labai plati tyrimo kryptis yra, ar pareigūnai apskritai užtikrino tai, kad nebūtų sukurta tokia ekologinė bomba Alytuje“, – per spaudos konferenciją kalbėjo Kauno apygardos vyriausiasis prokuroras Darius Valkavičius.
„Ieškome, kas kokiais būdais turėjo užtikrinti tos įmonės ūkinės veiklos priežiūrą“, – pridūrė jis.
Jis sakė, kad šiuo metu atsakymų dėl pareigūnų veiksmų neturima.
Gaisras Alytaus Pramonės rajone įsikūrusioje įmonėje „Ekologistika“ kilo spalio 16 dieną, ugniagesiai su ugnimi ir jos padariniais kovojo ilgiau nei savaitę.
Alytaus mieste ir rajone dėl spalį vykusio gaisro buvo paskelbta ekstremali situacija.