Komiteto pirmininkas Rimantas Sinkevičius BNS teigė skeptiškai vertinantis tokį tyrimą, kurį atliktų Seimo nariai.
„Seimo komisijos yra laiko gaišinančios. Reikia pavesti tirti tam, kas tuos reikalus išmano ir kas turi teisinę, informacinę galimybę tai padaryti. Tada tyrimo rezultatai galėtų būti svarstomi politikų, interpretuojami ir panašiai. Žemės klausimus galėtų svarstyti ir išvadas pateikti Lietuvos agrarinės ekonomikos institutas“, – BNS teigė parlamentaras.
Seime du komitetai – Teisės ir teisėtvarkos bei Kaimo reikalų – jau yra nepritarę siūlymui analizuoti situaciją dėl dirbamos žemės įsigijimų ir padėties žemės ūkio sektoriuje. Tačiau Seimas jų išvadoms nepritarė ir nurodė klausimą spręsti Ekonomikos komitetui.
Imtis žemės ūkio situacijos tyrimo reikalavo konservatoriai paaiškėjus, kad „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ naudojosi politiko sūnų, sesers, brolio, tėvo valdoma žeme ir galbūt nepaiso tvarkos, kad vienas fizinis arba juridinis asmuo gali valdyti ne daugiau kaip 500 hektarų.
Tyrimo iniciatoriai siūlo rasti atsakymus į tris dešimtis klausimų dėl dirbamos žemės įsigijimų, į Lietuvą iš trečiųjų šalių įvežamų trąšų, augalų apsaugos priemonių, žemės ūkio technikos pardavimų, grūdų ir aliejinių augalų, sėklų rinkų pasidalinimą, grūdų elevatorių valdymą.
Tuo tarpu „valstietė“ Agnė Širinskienė siūlo aiškintis visus 1991–2016 metų politinius sprendimus, turėjusius esminės įtakos žemės ūkio valdymui, o visus opozicijos klausimus dėl dirbamos žemės įsigijimo išbraukti.