Jaunųjų konservatorių lygos (JKL), Lietuvos liberalaus jaunimo, Lietuvos socialdemokratų jaunimo sąjungos ir Jaunųjų krikščionių demokratų vizitas Seime buvo atsakas Seimo pirmininkui į, jų teigimu, žeminantį gestą, kai šis vietoje atsakymų ir dialogo pasiūlė vaikams dažniausiai siūlomą pasivaikščiojimą po Seimo koridorius.
Seimo pirmininkui „ekskursijos“ metu buvo įteiktas simbolinis gido sertifikatas.
„Likome šiek tiek nusivylę, nes atvykome ir mus pasisodino prie stalo bei papasakojo elementarius savo dienotvarkės planus“, – pasakojo JKL atstovas Mantas Benkunskas.
Jo teigimu, Seimo pirmininkas akivaizdžiai nebuvo pasiruošęs jaunimo vizitui, nes kalbą pradėjo nuo pasakojimo apie kurdų pabėgėlius ir kitas nesusijusias temas.
Be to, jaunimo organizacijų atstovų teigimu, V.Pranckietis teisinosi dėl sprendimo nedalyvauti diskusijoje apie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) ateitį, bet kaltę vertė savo sekretoriato darbuotojams neva būtent jie nepaaiškino, kokia tema kalbėtis Seimo pirmininką kviečia jaunimas.
Tiesa, V.Pranckietis pažadėjo, kad ir ateityje dalyvaus tik tokiose diskusijose, kuriose bus užduodami tokie klausimai, kurių jam dar nėra uždavę žurnalistai ir į kuriuos nėra atsakęs. Jaunimo organizacijų atstovų teigimu, dabar V.Pranckietis aiškino apie VRK situaciją pasisakęs pakankamai.
„Kalbėjome apie Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos veiklą. Buvo iškeltas pasiūlymas, kad galbūt reikėtų šios tarybos atstovo, kuris patartų Seimo pirmininkui“, – pasakojo susitikime dalyvavę jaunuoliai.
Mėginome klausti apie situaciją Vyriausioje rinkimų komisijoje, tačiau jis atsakė, kad jo nuomonė tokia, kaip ir daugumos.
„Mėginome klausti apie situaciją Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK), tačiau jis atsakė, kad jo nuomonė tokia, kaip ir daugumos. Mažuma turi pritarti“, – teigė Lietuvos socialdemokratų jaunimo sąjungos atstovė Agnė Goldbergaitė.
„Mes šiuo vizitu norėjome ne patrolinti, o parodyti, ko reikia jaunimui. Kad su jaunimu reikia ateiti ir kalbėtis“, – pabrėžė ji. „Jei kažkas kažką kaltina, kad čia opozicijos balsas, tai taip nėra. Patys matote, kad mes čia ir kairės, ir dešinės atstovai, visos organizacijos atstovaujamos.
Lietuvos socialdemokratų jaunimo sąjungos atstovas Mantas Karanauskas pakvietė V.Pranckietį į diskusiją apie mokytojo prestižą ir šis preliminariai sutiko dalyvauti, tačiau galutinio atsakymo nedavė.
„Jei vėl sekretoriato nereikės kaltinti, kad įvyko nesusipratimas“, – ironiškai komentavo situaciją M.Karanauskas.
Lietuvos liberalaus jaunimo atstovas Mykolas Knyza teigė, kad buvo iškeltas ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos jaunimo klausimas. Seimo pirmininkas neigė, kad tokia organizacija egzistuoja, tačiau pripažino, kad partijai reikalinga jaunųjų atstovų struktūra.
Neturėtume būti priversti kurti specialius renginius socialiniuose tinkluose, kad būtume išgirsti.
„Neturėtų būti vykdomos socialinės akcijos feisbuke, kur būtų skundžiamasi vieno iš valstybės vadovų veikla tam, kad gautum galimybę susitikti ir pasikalbėti mums aktualiomis temomis“, – konstatavo M.Knyza.
„Neturėtume būti priversti kurti specialius renginius socialiniuose tinkluose, kad būtume išgirsti“, – antrino A.Goldbergaitė. „Bet ir dabar gavome tik dešimt minučių, kas nėra labai didelis laiko tarpas konstruktyviam pokalbiui“, – pridūrė ji.
Jaunimo organizacijų atstovai teigė, kad tikisi, jog daugiau tokių priemonių nereikės imtis ir juokavo, kad viliasi, jog dabar paskambinus Seimo pirmininkui, šis sugebėtų papasakoti su kuo ir apie ką kalbėtasi.
Jau pasibaigus ekskursijai Seimo pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė apgailestavo, kad V.Pranckietis „artėjant Seimo pavasario sesijos pradžiai, dėl įtemptos darbotvarkės negali sudalyvauti visose diskusijose, į kurias yra kviečiamas“.
„Seimo pirmininkas pasitiko jaunimo organizacijų atstovus, nes vertina jų dalyvavimą politikoje ir mato didelę jų veiklos prasmę“, – 15min atsiųstame komentare teigia ji, pridurdama, kad penktadienį į susitikimą atėjusiems „jauniesiems aktyvistams“ buvo atsakyti rūpimi klausimai.
„Žinoma, galbūt nespėjome turėti pilnavertės ir ilgos diskusijos, tačiau sutarėme susitikti panašiuose formatuose ateityje“, – priduria K.Frolovienė.
Anot jos, kvietimas į ekskursiją po Seimą vietoj diskusijos yra nesusipratimas: „Kvietimą į „ekskursiją“ vietoje diskusijos, greičiausiai, reikėtų vadinti nesusipratimu, nes pokalbio metu organizatorių buvo atsiprašyta ir pakviesta atvykti į Seimą, kur galės asmeniškai susitikti su pirmininku.“