2015 11 10

Elektroninį balsavimą pirmi išbandytų užsienio lietuviai

Jei Seimas priimtų sprendimus dėl elektroninio balsavimo įteisinimo, būtų tikslinga tokį balsavimo būdą išbandyti pirmiausia balsuojant užsienyje, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.
Kompiuterio klaviatūra
Kompiuterio klaviatūra / 123rf nuotr.

„Seime prasidėję diskusijos dėl elektroninio balsavimo įgauna pagreitį, jei kažkada būtų nuspręsta, kad būtų galimybė sudaryti atskirą apygardą (išeivijai), būtų tikslinga pabandyti šioje apygardoje balsuoti elektroniniu būdu, ir tai būtų galimybė išbandyti pačią sistemą mažesne apimtimi, kad būtų galima ją perkelti į bendrą rinkimų sistemą, jei ji pasiteisintų, ir jei mes Seime priimtume tokius sprendimus ir įstatymus“, – antradienį atidarydama Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdį sakė L.Graužinienė.

Seimas jau kelis kartus yra atmetęs siūlymus įteisinti elektroninį balsavimą. Po pastarojo karto Teisingumo ministerija Vyriausybės nurodymu parengė pataisas, kurios sudarytų sąlygas balsuoti internetu, o ne iš karto įteisintų patį balsavimą. Dauguma prieš internetinį balsavimą  pasisakančių parlamentarų kelia abejones, ar bus užtikrintas balsavimo  sistemos saugumas, garantuojami skaidrūs rinkimų rezultatai.

Antradienį darbą pradėjusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija planuoja aptarti Lietuvos pilietybės išsaugojimo, specialios vienmandatės rinkimų apygardos įsteigimo, pabėgėlių priėmimo klausimus.

Wikimedia.org nuotr./Kompanijos „Diebold“ el. balsavimo automatas.
Wikimedia.org nuotr./Kompanijos „Diebold“ el. balsavimo automatas.

Savo kalboje parlamento vadovė pastebėjo, jog jau 2016 metais įteisinti atskirą papildomą apygardą išeiviams būtų sudėtinga: „2016 metams kažką kardinaliai pakeisti būtų suku, bet lauksime jūsų matymo“. Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovas Zenonas Vaigauskas ne kartą yra pažymėjęs, kad norint sudaryti atskirą rinkimų apygardą užsienio lietuviams trūksta rinkėjų skaičiaus.

Šiuo metu užsienyje gyvenantys lietuviai balsuoja Naujamiesčio apygardoje Vilniuje.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija paprastai posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje bei užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpinasi abipuse pagalba ir parama, keičiasi mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų