„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2010 03 16

Energetikos ministerija ragina iki gegužės pasirinkti karšto vandens tiekėją

Energetikos ministerija dar kartą ragina gyventojus iki gegužės 1-osios pasirinkti karšto vandens tiekimo būdą. Tikimasi, kad tai turėtų sumažinti gyvatuko mokestį, nes nuostolius už nedeklaruotą karštą vandenį turės dengti pats tiekėjas.
Klaipėdiečiai už šildymą ir šiltą vandenį įsiskolinę beveik 13 mln. Lt.
Gyvatukas / „Scanpix“ nuotr.

Iki tol turi apsispręsti tik Vilniaus, Biržų, Telšių, Palangos, Druskininkų, Kelmės, Alytaus, Marijampolės, Kauno, Šiaulių, Mažeikių, Šilutės, Plungės, Širvintų, Šakių ir Šilalės miestų gyventojai, kurie pageidauja apsirūpinti karštu vandeniu savarankiškai, pranešė Energetikos ministerija.

Jei minėtų miestų gyventojai iki gegužės neapsispręs arba nepasirinks kito apsirūpinimo karštu vandeniu būdo, jį tieks šilumos įmonė, kuri bus atsakinga už karšto vandens kokybę, jo tiekimą ir apskaitą.

Likusių miestų gyventojams karštą vandenį tiekia šilumos tiekėjas, todėl ir pasirinkti dar kartą jiems nebereikia, nebent gyventojai nuspręstų keisti apsirūpinimo karštu vandeniu būdą.

Dabar galiojanti atsiskaitymo tvarką yra palanki tik „šilumininkams“, bet ne vartotojams – daugiabučių namų gyventojai moka už save, o per gyvatuko mokestį – už kaimynų „pavogtą“ ar nedeklaruotą karštą vandenį. Už neapskaitytą šilumą per metus sumokama apie 33 mln. litų.

Tuo tarpu nuo gegužės, jei karšto vandens tiekėjas nesutvarkys apskaitos, su dingusiu karštu vandeniu sunaudota šiluma negalės būti paskirstyta gyventojams – tai bus karšto vandens tiekėjo nuostolis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų