Michelis Barnier pirmadienį sakė, kad vis dar nemato „aiškios ir stabilios daugumos“ paramos britų parlamente bet kokiam „Brexit“ planui, ypač tokiam, kuriuo taip pat būtų gerbiami ES reikalavimai.
ES ir JK pareigūnai aptarinėja, kokių nuolaidų europiečiai galėtų padaryti, kad Th.May būtų lengviau prastumti parlamente išstojimo sutartį iki „Brexit“ dienos – kovo 29-osios.
M.Barnier sakė, kad jei „Jungtinė Karalystė nori pademonstruoti didesnes ambicijas, mes taip pat esame pasirengę iškart... būti ambicingesni“ politinėje deklaracijoje dėl būsimų Britanijos ir ES ryšių.
Tačiau bloko derybininkas tvirtino, kad dėl teisiškai įpareigojamo „skyrybų“ susitarimo naujų derybų negali būti.
Tačiau bloko derybininkas tvirtino, kad dėl teisiškai įpareigojamo „skyrybų“ susitarimo naujų derybų negali būti.
Pasak M.Barnier, britų opozicijos lyderio Jeremy Corbyno planas atgaivinti „skyrybų“ derybas yra įdomus, bet jis laukia naujų idėjų iš Londono.
Vėliau pirmadienį M. Barnier turi susitikti su trečiuoju Britanijos „Brexit“ sekretoriumi, naujai paskirtuoju Stephenu Barclay ir tikisi išgirsti, kaip Th. May planuoja užsitikrinti paramą susitarimui dėl Britanijos išstojimo iš ES.
„Kažkas turi judėti britų pusėje“, – Liuksemburge po susitikimo su šios šalies premjeru Xavier Betteliu žurnalistams sakė M.Barnier.
„Laukiame aiškumo ir Jungtinės Karalystės judėjimo“, – pridūrė jis.
Praėjusį mėnesį Britanijos parlamentas atmetė „Brexit“ susitarimą, dėl kurio Th.May vyriausybė ir M.Barnier komanda susiderėjo per pusantrų metų trukusias derybas, kuriomis buvo siekiama neleisti Britanijai šių metų kovo 29-ąją „iškristi“ iš ES be plano ateičiai.
Dabar Th.May siekia skeptiškai nusiteikusių ES lyderių nuolaidų, bandydama patraukti savo pusėn daugiau britų parlamentarų, kad jie paremtų kiek pakoreguotą susitarimą, bet dar nepaaiškino Briuseliui, ko nori, ir nepaprašė daugiau laiko.
M.Barnier sutiko susitikti su S.Barclay darbo pietų, bet ES pareigūnai pabrėžia, kad jis neturi kitų 27 ES narių lyderių mandato atnaujinti derybas dėl išstojimo sutarties.
Tuo metu M.Barnier ir kiti ES pareigūnai, nors ir pabrėžė, kad nenori kištis į Britanijos vidaus politiką, studijavo laišką, kurį opozicijoje esančių leiboristų lyderis J.Corbynas praėjusią savaitę nusiuntė Th.May.
Ministrė pirmininkė atmetė J.Corbyno raginimą Londonui siekti nuolatinės muitų sąjungos su Europa, bet pasiūlė tolesnes derybas telkiant įvairių partijų paramą išstojimo sutarčiai.
M.Barnier detaliai neužsiėmė J.Corbyno planu ir tvirtino, jog jo darbas yra bendrauti su Britanijos vyriausybe, bet sakė, kad opozicijos pozicija yra „įdomi savo tonu ir esme“.
Jei Th. May yra pasirengusi nusileisti dėl kai kurių savo „raudonų linijų“, pavyzdžiui, sutikdama su muitų sąjunga, tuomet Briuselis, kaip yra sakęs, būtų pasirengęs keisti prie sutarties pridedamos politinės deklaracijos dėl būsimų ryšių formuluotes.
Kitas ES pareigūnas, kuris pageidavo likti anonimas, naujienų agentūrai AFP praėjusią savaitę sakė, kad Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas tiesiogiai patarė Th.May susipažinti su J.Corbyno planu.