Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2023 02 23

ES reikia sankcijų komisaro, britų žiniasklaidai sakė G.Landsbergis

Europos Sąjunga (ES) turėtų apsvarstyti galimybę paskirti nuolatinį komisarą, kuris prižiūrėtų sankcijų rengimą ir vykdymą, kad jas būtų galima veiksmingai panaudoti reaguojant į Rusijos invaziją į Ukrainą, Jungtinės Karalystės leidiniui „The Guardian“ sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Gabrielius Landsbergis
Gabrielius Landsbergis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Ketvirtadienį paskelbtame interviu jis teigė esąs nusivylęs sankcijų išimčių skaičiumi, sakydamas, kad „kartais nukrypstame tiek daug, kad tai galima pavadinti skyle laive, kuri gali nuskandinti laivą“.

Jis paminėjo rugsėjį suteiktas išimtis dėl sankcijų anglims, cementui ir medienai, motyvuojant tuo, kad jos susijusios su aprūpinimo maistu saugumu.

„Reikia aiškiau paaiškinti šias nukrypti leidžiančias nuostatas. Kai kuriais atvejais ryšys gali būti, bet kai kalbame apie cementą, atsiprašau, nerandu ryšio su aprūpinimo maistu saugumu“, – „The Guardian“ teigė G.Landsbergis.

Nors ES pareigūnai buvo paskirti tikrinti, kaip įgyvendinamos sankcijos, G.Landsbergis teigė, kad „sankcijos tampa tokios svarbios ES bendrajai rinkai, kad mums gali prireikti žengti toliau ir sankcijų politiką paversti politiniu portfeliu“.

Trečiadienį Londone jis susitiko su JK užsienio reikalų sekretoriumi Jamesu Cleverly. Jiedu, be kita ko, aptarė tolesnį atsaką į Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą ir pasirengimą liepą Vilniuje vyksiančiam NATO viršūnių susitikimui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?