Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 03 10

ES siūloma paskelbti seksualinių mažumų laisvės erdve: ar Lietuva tokia jau yra?

Ateityje net tūkstančių žmonių paremtos peticijos, reikalaujančios pašalinti politiką iš posto vien dėl to, kad jis yra homoseksualus, vargiai galėtų būti rimtai svarstomos aukščiausiu lygiu. Taip nutiktų, jei Europos Parlamentas (EP) priimtų rezoliuciją, kuria siūloma Europos Sąjungą (ES) paskelbti seksualinių mažumų laisvių teritorija. Tai būtų reakcija į kai kurių Lenkijos regionų sprendimą savo teritorijas paskelbti laisvas nuo „LGBT ideologijos“.
Pirmosios „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje 2010 metais
Pirmosios „Baltic Pride“ eitynės Vilniuje 2010 metais / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nors rezoliucijos projekte Lietuva nefigūruoja (dėl įvairių sprendimų greta Lenkijos paminėtos Latvija, Vengrija ir Rumunija), be tam tikrų pokyčių seksualinių mažumų laisvių zona mūsų šalies kol kas negalima pavadinti.

Visų pirma – dėl reikalavimo, kurį internete esą parėmė daugiau nei 300 tūkst. žmonių, atstatydinti Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininką Tomą Vytautą Raskevičių.

Be kita ko, homoseksualumo neslepiantis politikas kritikuojamas dėl to, kad „negina žmonių teisių kurti vyro ir moters šeimas, susilaukti ir auginti vaikus ir kitų konstitucinių teisių, bet gina ir skatina tik homoseksualizmo ir panašias ideologijas“.

„Dauguma Lietuvos politikų neparodė lyderystės ir aiškiai nepasakė, kad raginimai šalinti asmenį iš užimamo posto konkrečiai dėl jo seksualinės orientacijos yra diskriminaciniai“, – situaciją įvertino žmogaus teisių aktyvistė Jūratė Juškaitė.

„LGBTIQ žmonės nėra ideologija“

Šią savaitę EP žada diskutuoti ir balsuoti dėl rezoliucijos, kuria siūloma ES paskelbti LGBTIQ (lesbiečių, gėjų, biseksualų, transseksualų, interlyčių, queer – red. past.) laisvės erdve, projektas.

Jį pateikė daugiau nei 50 įvairioms valstybėms ir penkioms iš septynių EP frakcijoms atstovaujantys politikai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Naujai išrinktas Europos Parlamentas pradeda dirbti
AFP/„Scanpix“ nuotr./Naujai išrinktas Europos Parlamentas pradeda dirbti

Projekte pabrėžiama, kad LGBTIQ teisės yra žmogaus teisės, o teisė į nediskriminavimą ir lygų žmonių vertinimą yra pamatinė laisvė, įtvirtinta ES sutartyse.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?