„Mes negalvojame, kad tokių yra, nes visi Seimo nariai, tapę Seimo nariais, yra įspėti, kad jie negali būti net priimančiose sprendimus institucijose, taip pat turi perduoti įgaliojimus savo kaip įmonės vadovo kitiems – ar šeimos nariams, ar patikėti įgaliojimą kitiems asmenims“, – antradienį Seime žurnalistams sakė R.Tamašunienė.
„Esu beveik įsitikinusi, kad tai ir yra padarę visi Seimo nariai“, – pridūrė ji.
Pagal Seimo statutą, Etikos ir procedūrų komisija privalo nuolat kontroliuoti, ar Seimo nariai nepažeidžia Konstitucijoje įtvirtinto reikalavimo atsisakyti pareigų valstybės įstaigose ir organizacijose, darbo verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.
Komisijos vadovė pabrėžė, kad parlamentarai žino, jog jiems papildomų pajamų galima gauti tik iš kūrybinės veiklos. Anot jos, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos atstovai šios kadencijos pradžioje buvo atvykę į Seimą ir įspėjo politikus apie kitą darbą, apie interesų deklaravimą, nusišalinimą.
„Kaip yra faktiškai, ar jie savaitgaliais grįžę namo dirba ar nedirba, kaip ūkininkai, kaip verslininkai, mes to nelabai galime patikrinti. Seimo nariai žino, kad tik kūrybinė veikla galima šalia Seimo nario veiklos ir visi yra deklaravę, ir visi yra atsisakę savo verslų, savo ūkių ir t.t.“, – tvirtino R.Tamašunienė.
Tačiau buvęs žemės ūkio ministras, šios kadencijos Seimo narys Bronius Markauskas yra pripažinęs, kad jis faktiškai rūpinasi motinos ūkiu Klaipėdos rajone, turi jos generalinį įgaliojimą tai daryti.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė antradienį paragino versle dalyvaujančius valdančiuosius parlamentarus „labai rimtai pagalvoti“, ar likti Seime.
Pasak šalies vadovės, kai kurie Seimo nariai vykdo verslą, o dalis jų tai daro užslėptai.
„Matome Seimo narius, kurie vykdo verslą ar atvirai, ar užslėptai, o tai jau yra galimai Konstitucijos pažeidimas“, – antradienį transliuotame interviu Žinių radijui sakė D.Grybauskaitė.
„Todėl manau, kad ši visa istorija taip pat tiesiogiai liečia ir dalį, kai kuriuos valdančiosios daugumos atstovus, kurie turi labai rimtai pagalvoti, ar likti Seime“ – pridūrė prezidentė.
Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos yra nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.
Pagal Seimo statutą, jeigu parlamentaras iki priesaikos neatsisako papildomo darbo, nutrūksta jo įgaliojimai parlamente.