E.Vareikis pirmajame Seimo rudens sesijos posėdyje nepasirodė, jo artimieji yra teigę, kad sugrįžęs iš užsienio politikas yra medikų globoje.
„Jis turi daug problemų, tai liūdna. Jis yra Seimo narys, vienas iš daugiausia važinėjančių į užsienio šalis ir jis ten atstovauja Lietuvai. Nematyti šios problemos ir jos nenagrinėti negalima“, – kalbėjo „darbietis“ Mečislovas Zaščiurinskas.
Seimo Liberalų sąjūdžio narė Dalia Teišerskytė aiškino, kad parlamentaro elgesys yra labai didelės ir skaudžios ligos požymis.
„Žinome jo gyvenimo tragediją – jo sūnaus žūtį, galbūt žmogus neatlaikė šio smūgio. Yra žmonių, sergančių vėžiu, kitomis sunkiomis ligomis. Manau, kad į tai reikia žiūrėti kaip į ligą, o ne kaip į piktybinį nusižengimą. Leiskime žmogui sugrįžti iš ligoninės, aš nedrįsčiau smerkti žmogaus, sergančio sunkiai pagydoma liga. Kas mums davė tokią teisę?“ – kalbėjo parlamentarė.
Ji pridūrė, kad Seimo valdyba turėtų pati savęs paklausti, kodėl taip dažnai siuntė E.Vareikį atstovauti Lietuvai.
Socialdemokratė Orinta Leiputė dėstė, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) turi suprasti, kad E.Vareikis neturėtų vykti į komandiruotes.
„Tvarkietis“ Petras Gražulis pasipiktino, kad TS-LKD esą pro pirštus žiūri į Roko Žilinsko alkoholizmą, tuo metu nevengia kritikuoti E.Vareikio. „Negi E.Vareikiui reikia pasikeisti orientaciją, kad jam atlaidesni būtų? Visus reikėtų vertinti vienodai“, – kalbėjo jis.
TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius yra sakęs, kad kai E.Vareikis baigs gydytis, bteks aptarti jo ateitį Seime.
„Turėsime pasikalbėt, ar tikrai turint tokių priklausomybės bėdų pats tinkamiausias darbas yra Seime, kur darbas yra viešas“, – sakė pirmininkas.