Į komisiją dėl galimo dokumentų klastojimo šįkart kreipėsi „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis.
Jo teigimu, Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė, komitetui svarstant Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo pataisas, pateikė tik preliminarius ir, R.Žemaitaičio akimis, galimai suklastotus Socialinių reikalų ir darbo komiteto pateiktus pasiūlymus, kurie dar nebuvo suderinti ir užregistruoti Socialinių reikalų ir darbo komitete.
Ką nors klastojusi A.Širinskienė nepripažino. Ji siūlė tai perduoti aiškintis Generalinei prokuratūrai.
Klastojimo faktų Etikos ir procedūrų komisija nenustatė. Tačiau komisija pabrėžė, kad Seimo Statutas buvo pažeistas, nes buvo pradėtos svarstyti ir balsavimui teikiamos neegzistuojančios papildomų komitetų išvados.
Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašunienė abejojo, ar komisija A.Širinskienei turi būti tokia griežta. Esą pažeidimo pripažinimas gali sulėtinti Seimo darbą, nes toks skubus išvadų svarstymas esąs gana įprastas.
Ginti A.Širinskienės stojo ir komisijai priklausanti „valstietė“ Aurinė Norkienė. Ji tikino, kad kreipiamasi yra tik dėl klastojimo, todėl apie Statuto pažeidimus išvadoje nėra ko kalbėti.
Sveikatos reikalų komiteto narys konservatorius Antanas Matulas tam kategoriškai prieštaravo. Anot jo, visuomet dėl tokių dalykų buvo griežtos išvados, o dabar komisija A.Širinskienę bando išsukti.
Pasak jo, pirmininkė žinojo, kad elgiasi nederamai, buvo dėl to įspėta, tačiau nieko nenorėjo girdėti.
Galiausiai komisija sutarė įvertinti, kad procedūra buvo pažeista, tačiau neįrašė, kad dėl to tiesiogiai atsakinga komiteto pirmininkė. Jai nebuvo skirta ir jokia nuobauda. Tokia išvada priimta vienbalsiai.
Projektu, kurį Sveikatos komitetas svarstė nesilaikydamas procedūrų, buvo bandoma lengvinti gydymo įstaigos vadovų atleidimo tvarką. Pirminė pataisa, kurią parengė A.Širinskienė, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir kiti „valstiečiai“, numatė galimybę su gydymo įstaigos vadovu sudarytą darbo sutartį nutraukti, jei taip nusprendžia steigėjas arba visuotinis dalininkų susirinkimas.
Vėliau buvo registruoti pasiūlymai numatyti konkrečius atvejus, kada vadovai gali būti atleidžiami. Pavyzdžiui, jei jie sulaukia įtarimų dėl korupcijos, neblaivūs padaro avariją ir panašiomis aplinkybėmis.
Tai ne pirmas kartas, kai A.Širinskienei teko aiškintis Seimo etikos sargams. Seimo etikos ir procedūrų komisija gegužės pabaigoje pripažino, kad A.Širinskienė pažeidė Seimo Statutą ir Politikų elgesio kodeksą, kai dalyvauti diskusijoje, naudodamasi svetimomis kortelėmis, registravo kolegas „valstiečius“ Ramūną Karbauskį ir Aurelijų Verygą. Komisija tuomet konstatavo, kad Statutą pažeidė visa trijulė, ir ją įspėjo.