Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 12 03

Eugenijus Jovaiša teigia pasiūlymo tapti ministru negavęs: suprantu savo trūkumus

Seimo Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) pirmininkas Eugenijus Jovaiša teigia negavęs siūlymo tapti naujuoju švietimo ir mokslo ministru. Tuo metu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis aiškina, kad kalbos apie galimą E.Jovaišos paskyrimą – gandai, kuriuos skleidžia opozicija. Jis nenorėjo sutikti, kad „valstiečių“ frakcija nepalaikė atleidžiamų kultūros ir aplinkos ministrų.
Eugenijus Jovaiša ir Ramūnas Karbauskis
Eugenijus Jovaiša ir Ramūnas Karbauskis / LRVK/ Dariaus Janučio nuotr.

E.Jovaiša pirmadienį žurnalistams sakė, kad spręsti dėl naujo švietimo ir mokslo ministro turi premjeras Saulius Skvernelis.

„Frakcija nieko nesvarstė, nieko nekalbėjo. Pirmiausia reikėtų labai daug svarstyti (jei tokį pasiūlymą gautų – aut.), aš suprantu savo trūkumus, aš suprantu savo amžių, aš suprantu daugybę kitokių dalykų ir savo atsakomybę prieš Lietuvą. Taip kad man reikėtų gerokai sukti galvą“, – teigė „valstietis“.

Paklaustas, koks ministras sugebėtų suvaldyti susidariusią situaciją, E.Jovaiša aiškino, jog ministru turėtų tapti išmintingas, ramus, subalansuotas, mokantis girdėti, ką žmonės sako, ir nekonfliktiškas žmogus.

Pirmadienio pavakarę į posėdį susirinko Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcija. Jos seniūnas ir partijos pirmininkas R.Karbauskis sakė, kad jame ministrų klausimas gal ir bus aptariamas.

„Premjeras pasakys, kas bus svarstoma dėl ministerijų“, – sakė R.Karbauskis.

Tačiau jis pabrėžė, kad būsimų kandidatų į ministrus aptarti neplanuojama.

„Ne, mes neplanuojame, čia Vyriausybės kompetencija. Manau, kad Saulius Skvernelis pasakys ką jis galvoja“, – sakė jis.

Paklaustas, ar frakcija neturės savo kandidatų, R.Karbauskis aiškino, kad frakcija jų neteikė ir tuomet, kai buvo formuojama Vyriausybė.

Jis nenorėjo leistis į kalbas, ar švietimo ir mokslo ministru galėtų tapti Seimo ŠMK pirmininkas. „Nenoriu gandų vienaip ar kitaip komentuoti, nes visus juos skleidžia opozicija, aišku, be abejonių, jie neturi jokio pagrindo“, – aiškino jis.

Po premjero S.Skvernelio sprendimo atleisti tris ministrus, ne tik į skandalą papuolusią švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, bet ir aplinkos ministrą Kęstutį Navicką ir kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, šie ėmė kalbėti apie tai, jog nebuvo jokio valdančiosios frakcijos palaikymo jiems.

Apie tai pirmadienį paklaustas R.Karbauskis sakė, jog frakcija nė karto nesvarstė klausimų dėl L.Ruokytės-Jonsson ir K.Navicko darbo.

„Dėl švietimo ministrės yra buvę tokių diskusijų, tai nežinau, ar čia yra kažkoks požymis nepalaikymo“, – aiškino R.Karbauskis.

Ministrai reiškė nepasitenkinimą Seimo „valstiečiais“

Visi trys ministrai išeidami skundėsi, kad Seimo valdantieji jų ne tik nepalaikė, bet ir kartais net ir kaišiojo pagalius į ratus.

Atleidžiama kultūros ministrė L.Ruokaitytė-Jonsson kalbėjo, kad santykiuose su Seimo „valstiečiais“ būta per daug asmeniškumų ir principo „myliu – nemyliu“ taikymo.

Tuo metu aplinkos ministras K.Navickas sakė, kad ministerijos parengti teisės aktų keitimai kartais net nebūdavo svarstomi, jis taip pat užsiminė apie buvusius bandymus jį paspausti, kad į darbą būtų priimami tam tikri žmonės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs