2019 05 24

Europos Parlamento rinkimuose balsuok patogiai

„Eisi balsuoti?“ Tai, ko gero, populiariausias šio pavasario klausimas. Vienas po kito vykstantys savivaldybių, prezidento, Europos Parlamento rinkimai ne vienam susuka galvą – kiek kortelių turi būti, kur ir kada galima balsuoti... Svarbi informacija ne tik pasimiršta, bet ir tampa lemiamu veiksniu, ar dalyvausime rinkimuose. Iš tikrųjų gi balsavimo tvarka daug paprastesnė, negu įsivaizduojame.
Europos Sąjungos vėliava
Europos Sąjungos vėliava / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ar galiu balsuoti be kortelės? Rinkėjo kortelė, arba vardinis kvietimas dalyvauti rinkimuose, pagal įstatymą būtinas tik balsuojant ne rinkimų dieną specialiuose paštuose ar namuose. Taigi, nusprendę gegužės 26 dieną ar iš anksto balsuoti bet kurioje įprastoje rinkimų apylinkėje, galite atvykti ir be kortelės. Na, o jei kortelė jums reikalinga, bet nebuvo įteikta arba ją pametėte, galite ją nesunkiai atsispausdinti svetainėje www.rinkejopuslapis.lt, įrašę asmens kodą, vardą, pavardę ir asmens dokumento numerį.

VIDEO: Kaip balsuoti Europos Parlamento rinkimuose?

Kur balsuoti? Europos Parlamento rinkimų atveju nereikia jaudintis dėl to, kad savaitgalį ilsėsitės Palangoje ar lankysite gimines – atiduoti balsą už būsimus europarlamentarus galite bet kurioje rinkimų apylinkėje. Jei balsuosite ne savo apylinkėje, jums nereikės atlikti jokių papildomų veiksmų, o balsavimo procedūra truks vos keliomis minutėmis ilgiau – per tą laiką apylinkės rinkimų komisija susisieks su jūsų apylinkės komisija.

Kaip ir kur balsuoti emigrantams? Į šį klausimą atsako puslapis www.howtovote.eu. Čia tereikia įvesti savo pilietybę ir šalį, kurioje gyveni – sistema pateikia atsakymus, kokiais būdais galima balsuoti Lietuvoje arba toje ES šalyje, kurioje šiuo metu gyvenate. Šiame puslapyje taip pat paaiškinama, kas turi teisę ir kokiomis sąlygomis gali balsuoti Lietuvoje.

Jei išsprendę administracinius klausimus norite pasitikrinti, kas ir kodėl labiausiai nusipelno Jūsų balso – išbandykite interaktyvųjį www.yourvotematters.eu. Čia galite įsivertinti, kokie politikai, partijos ir Europos Parlamento frakcijos labiausiai atitinka jūsų pažiūras, taip pat sužinoti, kaip ankstesni europarlamentarai sprendė Jums aktualius klausimus. Puslapyje pateikiama ir praktinių pavyzdžių, kaip Europos Parlamentas formuoja ES ateitį spręsdamas kontraversiškus klausimus dėl griežtesnių komunikacijos taisyklių, pabėgėlių paskirstymo ES šalims, mokesčių, sienų patikros ir taip toliau.

Jei turite klausimų apie rinkimų tvarką – atsidarykite jau minėtą svetainę www.rinkejopuslapis.lt arba www.europos-parlamento-rinkimai.eu. Taip pat galite skambinti Vyriausiajai rinkimų komisijai trumpuoju numeriu 1855. Daugiau sužinoti apie Europos Parlamentą ir jo veiklą galite tinklalapyje www.europarl.europa.eu/portal/lt. Taip pat galite kreiptis į Europos Parlamento biurą Lietuvoje, įsikūrusį Vilniuje, Gedimino pr. 16. Naršykite, klauskite, domėkitės ir balsuokite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų