„(...) šiuo atveju VTEK sprendimas palies daugelį. Žvelgiant į praeitį galima bus žiūrėti, ar tikrai joks ministras nesilankė kokiuose koncertuose. Visi suprantame, kad truputį toks VTEK pasirinktinis tyrimas, dėl kurio kreipėsi konservatoriai, (...) jis turės iš esmės pakeisti daugelio politikų elgesį“, – antradienį Žinių radijui sakė prezidento vyriausiasis patarėjas, Komunikacijos grupės vadovas.
Jo teigimu, prezidentas nemano padaręs klaidą, dėl kurios turėtų atsiprašyti visuomenės, nes Didžiojoje Britanijoje atstovavo savo šaliai.
„Prezidentas atliko savo darbines funkcijas – Londone jis buvo karaliaus karūnavime. Viena iš sudedamųjų dalių, į kurią pakvietė Lietuvos valstybės Didžiojoje Britanijoje atstovas, buvo kultūrinis renginys. Prezidentas nuvyko ir šioj vietoj jis nemano padaręs nei klaidą, nei ką nors tokio, dėl ko reikėtų muštis į krūtinę, atsiprašinėti, sakyti: ne, daugiau niekada į operą tai gyvenime nežengsiu, tiesą sakant, ir koncerto jokio neklausysiu, ir šiaip nešokit, nedainuokit man. Ne, to nėra“, – kalbėjo patarėjas.
F.Jansono teigimu, nei prezidentas, nei jo patarėjai nelinkę komentuoti, ar VTEK priimtas sprendimas teisingas, ar ne.
„(...) ką girdėjome iš viešosios erdvės, ambasadorius ruošiasi skųsti teismams sprendimą. Kadangi prezidentas skiria teisėjus, bet koks jo, net ir mano, pasisakymas galėtų būti traktuojamas, kaip spaudimas teismams. Lengvi spąsteliai, kuriuose esame, nes prezidentas negali išsakyt požiūrio dėl galimo teisminio ginčo. Palauksime, kol bus priimtas vienoks ar kitoks teismo sprendimas, tada galėsime kalbėti“, – teigė patarėjas.
VTEK nustatė, kad G.Nausėdos ir E.Bajarūno apsilankymas miuzikle Londone buvo privataus pobūdžio, o už jį sumokėta ambasados lėšomis.
Komisija konstatavo, kad prezidentas pasinaudojo savo statusu ir padėtimi asmeninei naudai – bilietams į spektaklį – gauti, o bilietus jam ir jo žmonai pripažino neteisėta dovana, kurią priimti draudžia įstatymas.
Tuo metu E.Bajarūnas pripažintas pažeidęs įstatymo nuostatas, įpareigojančias nešališkai, sąžiningai ir tinkamai atlikti tarnybines pareigas. Šios nuostatos taip pat draudžia tarnybines pareigas ir tarnybinį statusą naudoti asmeninei naudai gauti bei naudotis ir leisti kitiems naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.
Pats G.Nausėda teigė nemanantis, kad supainiojo interesus kartu su ambasadoriumi Londone apsilankęs spektaklyje už ambasados lėšas. E.Bajarūnas sakė vykdęs ambasadoriaus pareigas ir svarsto skųsti VTEK sprendimą teismui.
Užsienio reikalų ministerija praėjusią savaitę sakė, kad žada atlikti tarnybinį tyrimą dėl E.Bajarūno ir pridūrė nemananti, kad jis galėtų grįžti dirbti į ambasadą Londone.
Pernai pavasarį G.Nausėdai lankantis Londone, ambasadorius Jungtinėje Karalystėje E.Bajarūnas pakvietė jį su sutuoktine į miuziklą „Operos Fantomas“, o bilietus nupirko už ambasados pinigus.
Vėliau ambasadorius teigė, kad tai buvo nesusipratimas, kurį ištaisė ir už bilietus sumokėjo iš savo lėšų. Bilietai kainavo 1,6 tūkst. eurų.