2014 03 20

Fantastiškos Lietuvos gydytojų algos: traumatologas – 44 tūkst. litų, angiochirurgas – 39 tūkst. litų per mėnesį

Kai kurie Lietuvos gydytojai per mėnesį uždirba daugiau nei 40 tūkst. litų per mėnesį, teigia sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis, Seime pristatęs siūlymą įvesti privalomą gydytojų interesų deklaravimą. Seimo nariai, anksčiau dirbę medikais, suabejojo, ar ministro pateikti skaičiai yra teisingi.
Vytenis Andriukaitis
Vytenis Andriukaitis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Štai traumatologas – 44 tūkst. 657 litai, angiochirurgas – 39 tūkst. 274 litai. Traumatologas-ortopedas gali padaryti 40 operacijų per metus ir gauti 44 tūkst. litų per mėnesį. Kolegos, čia didelis sąrašas, kuriame yra atlyginimai. 911 gydytojų per spalio mėnesį pasiėmė 3 mln. litų atlyginimo“, – iš Seimo tribūnos teigė ministras.

Jis tvirtino, kad remiasi duomenimis, gautais iš „Sodros“. V.P.Andriukaitis sakė, kad pateikė praėjusių metų spalio mėnesio informaciją.

Sveikatos apsaugos ministras tvirtino atlikęs išsamų tyrimą ir nustatęs, kad dalis gydytojų dirba daugiau nei trijose gydymo įstaigose. Anot jo, nustatytas rekordininkas pluša 11 darboviečių: keturiose valstybinėse ir septyniose privačiose, o vidurkis yra 3-7 darbo vietos.

Nustatytas rekordininkas pluša 11 darboviečių: keturiose valstybinėse ir septyniose privačiose, o vidurkis yra 3-7 darbo vietos.

V.P.Andriukaitis pabrėžė, kad pacientai turi teisę žinoti, kokį mediką renkasi, ar jis turės pakankamai laiko jam skirti, ar ne.

„Mano kolegos vargšai – vienas urologas dirba Klaipėdoje, Telšiuose, Kelmėje ir Radviliškyje, kitas urologas dirba Vilniuje, Jonavoje, Mažeikiuose ir Elektrėnuose. Suprantama, jie, vargšai, kažkaip keliauja per Lietuvą. Bet kai sužinai, kad kompensuoja benziną...“, – piktinosi ministras.

„Ar reikalingi sąžiningi darbo santykiai? Jeigu giname paciento paslaugas ar gydymo kokybę, sutikite, aštuoniuose vietose dirbantis gydytojas kokybės neužtikrins. Mes jau įspėjome visą gydymo sistemą – susitvarkykite, duodame tris mėnesius, po to ateis Valstybinė darbo inspekcija, Mokesčių inspekcija“, – sakė V.P.Andriukaitis.

Surinktą medžiagą jis žadėjo perduoti Seimo Antikorupcijos komisijai.

„Netikiu, kad vienuolikoje vietų dirbtų gydytojas ir uždirbtų kažkokius magiškus atlyginimus. Aš dirbau dieną naktį ir gaudavau iki 3 tūkst. litų ir aptarnaudavai visą respubliką kaip specialistė“, – ministro informacija suabejojo buvusi medikė Vida Marija Čigriejienė.

Netikiu, kad vienuolikoje vietų dirbtų gydytojas ir uždirbtų kažkokius magiškus atlyginimus. Aš dirbau dieną naktį ir gaudavau iki 3 tūkst. litų ir aptarnaudavai visą respubliką kaip specialistė, –  sakė Vida Marija Čigriejienė.

„Gydytojai iš esmės aukojasi Lietuvai, jie dirba po tris etatus, važiuoja į rajonus dėl to, kad nėra kam dirbti. Kupiškyje – 50 proc. atvažiuojančių gydytojų, Biržuose – panašiai, Pakruojyje – dar daugiau. Jeigu jūs kokiu nors būdu uždrausite jiems dirbti, tas ligonines ir poliklinikas galite uždaryti. Aišku, dirba žmonės, kad užsidirbtų, nes atlyginimai maži“, – tvirtino kitas buvęs gydytojas Antanas Matulas.

Seimui ketvirtadienį pateiktas Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pataisų projektas, kuriuo siūloma papildyti asmenų, kuriems privalu deklaruoti interesus, sąrašą gydytojais, odontologais ir farmacijos specialistais, dirbančiais biudžetinėse ir viešosiose įstaigose, kurių savininkė yra valstybė ar savivaldybė.

Parlamentarams po pateikimo pritarus projektui, jis toliau bus svarstomas Seimo komitetuose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai