Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 04 12

„Fortum Heat Lietuva“ pigesnio biokuro ieško užsienyje

Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos teritorijoje šiukšles deginsiančią elektrinę statanti bendrovė „Fortum Heat Lietuva“ medienos atliekų ketina atsigabenti iš Rusijos ar net Kanados.
Šiomis dienomis Lietuvos elektrinės du blokai dirba maksimaliu režimu.
Šiomis dienomis Lietuvos elektrinės du blokai dirba maksimaliu režimu. / „Lietuvos energijos“ nuotr.

Apskaičiuota, kad per metus elektrinėje bus sudeginta 115–130 tūkst. tonų komunalinių ir 50 tūkst. tonų pramoninių atliekų, o papildomai prireiks mažiausiai 75 tūkst. tonų medžio drožlių, ketvirtadienį rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

„Turime planų laivais atsigabenti biokuro iš kitų šalių. Biokuras net Estijoje šiuo metu pigesnis nei Lietuvoje“, – sakė „Fortum Heat Lietuva“ generalinis direktorius Vitalijus Žūta.

Naujoji elektrinė, anot jos statytojų, patenkins 40 proc. uostamiesčio šilumos energijos poreikio. Ji per metus pagamins apie 400 gigavatvalandžių šilumos energijos, investicijos į šį projektą sieks 130 mln. eurų (449 mln. litų). Pirmieji bandymai bus vykdomi dar šių metų lapkritį, o kitąmet jau ketinama oficialiai pradėti veiklą.

V.Žūta kas nenorėjo atskleisti, kiek kainuos pagaminti šilumos energiją naujoje elektrinėje, tačiau teigė, kad kaina bus konkurencinga.

„Fortum Heat Lietuva“ ketina dvigubai galingesnę atliekų deginimo jėgainę statyti ir Vilniuje, kur šiuo metu deramasi dėl sklypo įsigijimo. Apie ketinimus investuoti į šiukšlių ir biokuro deginimo gamyklą sostinėje anksčiau paskelbė ir „Vilniaus energiją“ valdantis „Dalkia“ koncernas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos