– Pradėkime nuo aktualijos – daugiau nei pusė ministrų atostogauja, todėl šį trečiadienį Vyriausybės posėdis negalėjo įvykti, nes turi susirinkti daugiau nei pusė ministrų. Kaip Jūs vertinate tai, kad ministrai atostogauja tokiu laikotarpiu?
– Tikriausiai reikia pradėti nuo to, kad ir ministrai yra žmonės, ir ministrams reikia atostogų. Pačiam teko dirbti Vyriausybėje, tikrai suprantu tą poreikį – surasti galimybę bent savaitę atsitraukti nuo darbų tikrai nepablogina po to grįžusio ministro darbo, galimybių ir susikaupimo, ir visų kitų aspektų.
Tačiau yra keli aspektai, kurie bent jau man asmeniškai kliūna. Visų pirma – pačiam teko darbuotis Vyriausybės kanceliarijoje, vicekanclerio pareigose – tai visuomet būtent Vyriausybės kanceliarijos darbas – užtikrinti sklandų Vyriausybės veiklos organizavimą. Yra tikrai keista, kad prireikus, jeigu atsirastų skubus klausimas, net Vyriausybė negalėtų operatyviai priimti sprendimo.
Tai čia yra visų pirma organizacinis sprendimas, kad yra sudarytos tokios aplinkybės, kai nėra visų ministrų vienoje vietoje ir dėl to negali vykti Vyriausybės posėdžiai. Tai kelia klausimą, ypatingai, kai situacija yra tokia įtempta. O kita vertus, reikia vertinti, kurie ministrai atostogauja, ar tie, kurių tikrai svarbūs klausimai, nepriklausomai nuo vasaros...
– Užsienio reikalų ministras atostogauja...
– Tarp kurių yra ir užsienio reikalų ministras. Tai manau, kad tų klausimų vis dar yra daug ir manau, kad viena iš taktikų. Nes, kaip matome, yra labai nedaug ministerijos komentarų viešoje erdvėje ir pats ministras, mano akimis, tikrai nebando praskleisti tos širmos – nežinojimo. Tiktai žurnalistų dėka vis daugiau ir daugiau informacijos yra atskleidžiama ir tai pagaliau leidžia susidaryti kažkokį realų situacijos vertinimą.