Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2022 01 21

„Frontex“ vadovas: reikia siekti pusiausvyros tarp migrantų teisių ir sienos apsaugos

Europos Sąjungos (ES_ šalys narės turi siekti pusiausvyros tarp žmogaus teisių ir sienos apsaugos, sako „Frontex“ vadovas Fabrice'as Leggeri.
Fabrice'as Leggeri
Fabrice'as Leggeri / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Mes mokomės paisyti pagrindinių žmogaus teisių, žinome apie teisę turėti tarptautinę apsaugą, tačiau, kita vertus, esama neteisėtų veiksmų ir sienos pažeidimų, kurie nedera su Europos Sąjungos nuostatomis“, – žurnalistams pasienyje su Baltarusija sakė „Frontex“ vadovas.

„Negaliu pasakyti nieko daugiau nei tai, kad kaip pasiekti pusiausvyros tarp šių dalykų yra teisiniai ir galbūt taip pat politiniai klausimai“, – kalbėjo jis.

Paklaustas apie Lietuvos taikomą apgręžimo politiką, F.Leggeri akcentavo negalintis komentuoti ir vertinti nacionalinės teisės, nes tai nėra agentūros kompetencija.

Jis taip pat nekomentavo, kiek galimų pažeidimų pasienyje tyrimų šiuo metu vykdo „Frontex“ Lietuvos atžvilgiu, akcentuodamas, jog agentūra to niekuomet neatskleidžia.

F.Leggeri penktadienį pasienyje lankosi drauge su užsienio šalių delegacijomis. Vėliau jie Vilniuje, Valdovų rūmuose, jie dalyvaus „Sienų valdymo konferencijoje“, kur aptars Europos sienos apsaugos ir migracijos politikos klausimus.

Lietuvoje lankosi 29 šalių delegacijos ir 15 ministrų bei Europos komisarė Ylva Johansson.

Į Lietuvą pernai neteisėtai pateko daugiau kaip 4,2 tūkst. migrantų. Lietuva ir kitos Vakarų šalys kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Nuo pernai rugpjūčio neteisėtai sieną kirtę užsieniečiai apgręžiami atgal į Baltarusiją.

Europos Sąjungos institucijos laikosi pozicijos, kad migrantų išstūmimai pažeidžia Europos žmogaus teisių konvencijos nuostatas.

Vilnius savo ruožtu nurodo, kad vykdo migrantų neįleidimo politiką, kurios ėmėsi dėl Minsko režimo veiksmų. Be kita ko, šalies pareigūnai teigia, kad migrantams sudarytos sąlygos prieglobsčio prašyti pasienio punktuose ar ambasadoje.

Žmogaus teisių gynėjai sako, kad ši tvarka nėra efektyvi, nes dalis migrantų prieglobsčio Lietuvos pasienio punktuose greičiausiai negali prašyti todėl, jog neturi tapatybės dokumentų, o be jų į Lietuvos pusę nepraleidžia Baltarusijos pasieniečiai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų