„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2018 08 20

G.Grušas apie popiežiaus laišką: jis mums primena – kai kenčia vienas, kenčia visi

Savo laišku popiežius Pranciškus tikintiesiems primena, kad Bažnyčia nėra vien tik kunigai ar vyskupai, tai visi tikintieji, todėl, kai kenčia vienas, kenčia visi. Taip LRT RADIJUI sako Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas. Jis tikisi, kad į popiežiaus kvietimą atgailauti per maldą ir pasninką atsilieps ir tikintieji Lietuvoje.
Gintaras Grušas
Gintaras Grušas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Popiežius Pranciškus pirmadienį paskelbė viso pasaulio katalikams skirtą laišką, kuriame smerkia kunigų vykdomą lytinį išnaudojimą ir jo dangstymą bei reikalauja kaltininkų atsakomybės.

Anot G.Grušo, viena popiežiaus laiško eilutė apibūsina visą jo esmę: „Šiandien Šventasis Tėvas, popiežius Pranciškus, parašė laišką visai Dievo tautai, visiems tikintiesiems. Jis pradeda tą laišką su citata iš Pauliaus laiško korintiečiams: „Jei vienas narys kenčia, visi kenčia kartu su juo“. Šita eilutė iš Šventojo Rašto gražiai apibūdina visą jo laiško esmę.“

Kaip pastebi G.Grušas, popiežius laiške pripažįsta gilias žaizdas, kuris patyrė ne tik Bažnyčia, bet ir nuo kunigų nukentėję asmenys, ypač nepilnamečiai. „Šventasis Raštas reiškia, kad tai yra gėda ir prašo atleidimo. Jis kalba, kad tai yra ne tik nuodėmė, bet ir nusikaltimai. Kalba apie būtinumą stiprinti prevencijos priemones, nors ir pasidžiaugia, kad jau daug kur pasaulyje yra pažengta ta kryptimi. Iš esmės jis sako, kad tai yra visų mūsų atsakomybė, visos Dievo tautos – jei vienas kenčia, visi kenčia kartu.“

Pasak G.Grušo, popiežiaus laiškas primena, kad tai – visos Bažnyčios problema, todėl kviečia visą Bažnyčią, visą Dievo tautą į atgailą per maldą ir pasninką. Arkivyskupo nuomone, į šį kvietimą atsilieps tikintieji visoje Bažnyčioje, taip pat – ir Lietuvoje.

„Besirengdami priimti Šventąjį Tėvą irgi kviečiame į maldą. Tai primena apie tą bendrą atsakomybę už Bažnyčią, kad tai nėra tik vyskupai ar kunigai, ar vienuoliai, bet visi tikintieji turi bendrą atsakomybę. Per atgailą ir maldą turime pamatyti visus kitų skausmus“, – sako G.Grušas.

Jis priduria – toks popiežiaus kvietimas atspindi jo mokymą apie silpnuosius, kenčiančius, vargšus ir pabėgėlius. G.Grušo teigimu, tai visų tikinčių atsakomybė: „Jis kviečia į tą savimonę, kas yra Bažnyčia ir kas mes esame joje. Todėl, nors šitas laiškas atrodo kaip atsakas į pastarųjų dienų skandalingas žinias iš studijų Amerikoje, popiežius labai aiškiai pasako, kad tai – ne tik Amerika, tai ne tik šis skandalas.“

G.Grušas apibendrina – yra daug kančios ir blogio, su kuriuo reikia kovoti taip, kaip moko Šventasis Raštas – malda, pasninku ir atgaila. „[Tai reikalinga], kad galėtume atstatyti ir matyti Bažnyčią tokią, kokia ji yra – Dievo duota, kai vienas kenčia, visi kenčia, o kai vienas džiaugiasi, visi džiaugiasi. Linkiu, kad galėtume iš tikrųjų priimti Šventojo Tėvo žodžius, belaukiant jo atvažiuojant, atvykstant, ir prisidėti prie to su malda, pasninku, atgailos dvasia, pasidarbuoti Bažnyčiai ir priimti jį kaip mūsų mokytoją.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs