„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2023 10 12

G.Jakštas: vertinu tai, kad streiko kelia pasirinkę mokytojai svarsto grįžti į mokyklas

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas sako vertinantis tai, kad streiką reikalaudami spartesnio atlyginimų kėlimo pradėję mokytojai svarsto galimybę grįžti į mokyklas.
Žygiuojantys mokytojai
Žygiuojantys mokytojai / Skirmanto Lisausko /BNS nuotr.

„Tie, kurie pasirinko streiko kelią, vertinu, kad pradeda galvoti, kad reikėtų grįžti į mokyklas, nes suprantam, kad kuo ilgiau streikas tęsis, tuo labiau ugdymo kokybė nukentės“, – per spaudos konferenciją ketvirtadienį sakė G.Jakštas.

Rugsėjo 29 dieną streiką pradėję Andriaus Navicko vadovaujamos Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) vienijami mokytojai ketvirtadienį spręs, ar daryti streike pertrauką iki lapkričio pabaigos, kai Seime į pabaigą eis biudžeto svarstymas.

Ministras kartojo, kad daugiau lėšų, nei kitąmet numatyta švietimui, jau nebus, ir esant tokiai situacijai streikas nebetenka prasmės.

„Dėl finansinių galimybių, jos yra (išnaudotos – BNS) maksimalios, suprantam, kad kitais metais daugiau lėšų nebus. Mano supratimu, streikas, kai pagrindinis keliamas tikslas yra darbo užmokesčio didinimas, tokiu tempu, kuriam tiesiog fiziškai nėra lėšų, tampa betiksliu“, – kalbėjo ministras.

Švietimui kitų metų biudžeto projekte numatyta skirti 3,842 mlrd. eurų – papildomai 540 mln. eurų, palyginti su 3,3 mlrd. eurų finansavimu 2023-iaisiais. Didžiausia dalis augančių išlaidų tenka švietimo susitarimo įgyvendinimui.

Vyriausybė siūlo algas mokytojams kitąmet kelti dviem etapais: nuo sausio – 10 proc., ir panašia proporcija nuo rugsėjo – tiek, kad vidutinė pedagogo alga pasiektų 130 proc. vidutinio šalies darbo užmokesčio. Švietimo susitarimo įgyvendinimui kitų metų biudžete papildomai ketinama skirti per 387 mln. eurų.

LŠDPS toks variantas netenkina, dėl to keli tūkstančiai Lietuvos mokytojų nuo rugsėjo pabaigos tęsia streiką, reikalaudami atlyginimus kelti dukart po 15 procentų: nuo sausio ir nuo rugsėjo.

Ministerija kartoja neturinti finansinių galimybių pasiūlyti daugiau lėšų mokytojų atlyginimams kelti spartesniu tempu.

Vyriausybė biudžetą Seimui pateikė antradienį, po pateikimo daroma dviejų savaičių pertrauka, kol jį svarsto Seimo komitetai. Numatyta, kad pirmasis biudžeto svarstymas vyks lapkričio 14-ąją, antrasis – lapkričio 23-ąją, o jį priimti ketinama iki gruodžio 5-ąją.

Keturios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos praėjusią savaitę su ŠMSM sutarė iki kitų metų gegužės parengti planą, kaip bus didinamas darbo užmokestis mokytojams po 2024 metų, taip pat jos pritarė Vyriausybės siūlymui dėl atlyginimų kėlimo kitąmet.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs