„Nėra visiškai išgirstas prezidentės kvietimas rimtiems darbams. Manau, kad komisijos, prezidentės veto atmetimas... Turėsime priešrinkiminį sezoną, kai ruošiamasi rinkimams.
Kadangi premjeras neatsako, ar jis dalyvaus prezidento rinkimuose, tai daugelį įstatymų iniciatyvų turime vertinti prizmę, ar nėra jam tiesiamas raudonas kilimas į prezidento rinkimus“, – kalbėjo G.Landsbergis, atkreipdamas dėmesį į populistinius valdančiųjų siūlymus.
TS-LKD vadovas priminė Konstitucinio Teismo (KT) išvadą, kad Seimo komisijos, turinčios specialaus tyrimo statusą, turi būti organizuojamos tik pačiais svarbiausiais valstybei klausimais.
„Mes planuojame kreiptis į Konstitucinį Teismą, paklausti, ar išties visos tos komisijos, kurios kuriamos ir žadamos kurti, išties atitinka tą KT suformuotą doktriną.
Mano supratimu, tai daugiau rinkiminiai politiniai klausimai. Kartais skirti sudoroti politinius oponentus, o ne spręsti svarbiausius valstybės klausimus“, – pažymėjo G.Landsbergis.
Kaltina „miliciniais metodais“
Komentuodamas planus Justą Džiugelį šalinti iš LVŽS frakcijos, konservatorių lyderis teigė, kad tai keršto akcija.
„Akivaizdu, kad tai Ramūno Karbauskio kerštas Justui, tačiau visoje istorijoje keisčiausias dalykas, kad tada, kai jau reikia argumentų, kodėl išmetama, ištraukiama neva kažkokia kompromituojanti medžiaga, kuri aplinkos ministro buvo laikoma stalčiuje tris ar daugiau mėnesių. Kas čia per valstybės valdymo metodika?“ – retoriškai klausė G.Landsbergis.
„Seni, net ne policinės, o milicinės valstybės principai, kai prieš frakcijos kolegas surengiami pokalbiai, kurie pasidedami į stalčių ir, kai reikia ar nereikia, jie pradedami šantažuoti“, – stebėjosi jis.
G.Landsbergio teigimu, aplinkos ministras Kęstutis Navickas pats turėtų atsakyti, kodėl slėpė galimus pažeidimus ir prabilo tik dabar, kai to prireikė R.Karbauskiui.