„Derybos dėl taikos Ukrainoje įmanomos tik Ukrainai priimtinomis sąlygomis. Šiuo metu tokių sąlygų nėra, Rusija nekeičia savo tikslų Ukrainoje, todėl bet koks kalbėjimas apie derybas yra pirmalaikis. ES institucijos turėtų įsiklausyti į Ukrainos prašymą ir paspartinti finansinės paramos teikimo Ukrainai procesus“, – diskusijoje apie Rusijos karinę agresiją prieš Ukrainą pažymėjo ministras.
„Formuojasi šalių branduolys, kurios siekia padėti Ukrainai steigti Specialųjį tribunolą agresijos nusikaltimui tirti. Specialusis tribunolas užpildytų egzistuojančias teisines spragas bei padėtų patraukti teisinėn atsakomybėn aukščiausius Rusijos pareigūnus, atsakingus už karą prieš Ukrainą ir vykdomą genocidą“, – kalbėdamas apie Rusijos atskaitomybės užtikrinimo klausimą pažymėjo ministras G.Landsbergis.
Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat kėlė papildomų ES sankcijų Iranui įvedimo klausimą už Irano įsitraukimą į Rusijos karą prieš Ukrainą.
Ministrai taip pat diskutavo dėl pasirengimo ES - Vakarų Balkanų šalių vadovų susitikimui, kuris vyks gruodžio 6 dieną Tiranoje, Albanijoje, aptarė regiono šalių integracijos į ES klausimą bei apsikeitė nuomonėmis dėl naujos ES strategijos Afrikos didžiųjų ežerų regionui, kuria siekiama stabilizuoti saugumo ir humanitarinę padėtį regione bei stiprinti ES geopolitinį vaidmenį.
Ministrai aptarė ir kitus aktualius užsienio politikos klausimus: situaciją Irane ir Libane, Jungtinių Tautų klimato kaitos konferenciją (COP27) ir ES – Lotynų Amerikos ir Karibų užsienio reikalų ministrų susitikimo Buenos Airėse rezultatus.
Tarybos paraštėse vykusio ES užsienio reikalų ministrų susitikimo su Baltarusijos demokratinės opozicijos lydere Svetlana Cichanouskaja metu buvo aptarta situacija Baltarusijoje bei Aleksandro Lukašenkos režimo vaidmuo Rusijos agresijoje prieš Ukrainą.