Rusijos parlamento pranešime teigiama, jog Baltijos šalys siekia išstumti rusų kalbą iš visų socialinių sričių, žiniasklaidos ir švietimo sistemos, o jų valdžia „neslepia neofašistinių ryšių“.
„Nieko naujo, nieko naujo, tiesą sakant, nematome. Man atrodo, objektyviai žiūrėti į tokią informaciją yra labai sudėtinga, turint galvoje, ką Rusija pati daro su savo žmonėmis“, – trečiadienį komentuodamas pareikšimą teigė G.Landsbergis.
„Dėl to, kad tai yra valstybė, kuri išėmė save iš bet kokio Vakarų pasaulio, civilizacinių viešai priimtų normų, patalpino save į kitą amžių, kitą taisyklių sistemą, todėl visi patarimai, visi vertinamai, kurie išeina iš jos – jie niekaip neatitinka realybės“, – pažymėjo jis.
Rusijos parlamentarų priimtame dokumente teigiama, jog jos nariai „smerkia represinę Latvijos, Lietuvos ir Estijos vyriausybių politiką prieš rusakalbę populiaciją“.
Trys šalys taip pat kaltinamos ilgalaikiu nacionalizmo ir netolerancijos rusams propagavimu, rusofobija, patyčiomis mokyklose ir vaikų darželiuose, kultūros paveldo ir atminimo niekinimu.
„Turbūt nėra didesnės valstybės, kuri labiau represuotų savo gyventojus, siųsdama juos kaip patrankų mėsą į frontą. Jeigu kalbėti apie represiją, opozicija, kuri Lietuvą yra pasirinkusi savo užuovėja – argi čia ne represija, jeigu jiems vienintelis būdas pabėgti?“ – kalbėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.
„Vladimiras Kara-Murza, kuris yra 25 metams pasodintas į kalėjimą, ar čia yra ne represija? Tai tiesą sakant, tokių klausimų į objektyviai neįmanoma atsakyti“, – teigė jis.
Maskvos teismas pirmadienį nuteisė Kremliaus kritiką V.Kara-Murzą kalėti 25 metams, prie įkalinimo prisidėjusiems asmenis ministras yra raginęs įvesti sankcijas.
V.Kara-Murza yra vienas žymiausių Rusijos opozicijos politikų, žmogaus teisių aktyvistas, artimas 2015 metais nužudyto opozicijos veikėjo Boriso Nemcovo bendražygis ir ilgametis Rusijos valdančiojo režimo kritikas.