„ES svarstomi sprendimai dėl ilgalaikės paramos Ukrainai turi reikšti reikšmingą iki šiol teiktos paramos sustiprinimą. Atsižvelgdama į katastrofiškas geopolitines pasekmes Rusijos pergalės atveju, įskaitant riziką prarasti Juodosios jūros kontrolę, grėsmes Moldovai, Sakartvelui bei saugumo rizikas Baltijos regione ES privalo ir toliau didinti karinę paramą Ukrainai pagal jos tikruosius poreikius“, – sakė G.Landsbergis.
Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė Ukrainos pergalę kaip Europos stabilumo ir saugumo garantiją bei ragino ES valstybes nares išlaikyti pagreitį teikiant paramą Ukrainai, taip pat stiprinti sankcijas Rusijai, Baltarusijai ir Iranui.
„Nepaisant nuolatinio Rusijos naratyvo „sankcijos neveikia“ bei stebint desperatiškas režimo pastangas užsitikrinti papildomus finansavimo šaltinius, turime būti dar ryžtingesni sankcijų klausimu. Sankcijos padeda pakirsti Rusijos karinius pajėgumus ir riboja režimo galimybes vykdyti sekinamąjį karą prieš Ukrainą“, – tvirtino Lietuvos diplomatijos vadovas.
Ministras taip pat pažymėjo Lietuvos pasirengimą kurti saugius, alternatyvius ir patikimus koridorius Ukrainos grūdams transportuoti, plečiant Baltijos maršrutą.
„Rusija viena yra atsakinga už Juodosios jūros grūdų iniciatyvos nutraukimą, neteisėtą Ukrainos uostų blokadą ir tyčines nuolatines Ukrainos uostų ir grūdų infrastruktūros atakas, negalima siekti kompromisų su agresore“, – teigė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Niujorke ES užsienio reikalų ministrai su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio reikalams ir saugumo politikai Josep Borrell taip pat aptarė ES koordinavimąsi dėl susitikimų su trečiosiomis šalimis JTGA paraštėse siekiant globalių partnerių paramos prioritetiniais klausimais. JTGA metu ES užsienio reikalų ministrai susitiks su 133 šalių atstovais.
Vakar Niujorke G.Landsbergis pasirašė ketinimų protokolą su Filipinų užsienio reikalų ministru, šiandien susitinka su Malaizijos ir Mongolijos užsienio reikalų ministrais.