Kaip informavo Užsienio reikalų ministerija (URM), G.Landsbergis pirmadienį pasirašė ministro įsakymą, kuriuo laikinai nuo spalio 19 dienos sustabdo Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės, Omano Sultonato ir Portugalijos ambasadoriaus E.Bajarūno funkcijas iki kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus atstovybės darbas.
Ministras įsakymu pavedė ambasadoriui E.Bajarūnui atlikti URM Strateginio valdymo ir analizės departamente funkcijas, susijusias su strategijos dėl transatlantinių santykių stiprinimo parengimu.
Sulaukė kaltinimų dėl mobingo
Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje E.Bajarūnas sulaukė kaltinimų dėl darbuotojų mobingo, po tyrimo jam nepalankias išvadas pateikė URM inspektoriai.
Naujienų portalas Delfi pirmasis paskelbė, kad dėl E.Bajarūno ir kito ambasadoriaus – Lietuvos atstovo prie NATO Deivido Matulionio – galimai netinkamo elgesio URM pradėjo tyrimus.
Tai vėliau patvirtino ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Kaip skelbė Delfi, rugsėjo pabaigoje Lietuvos ambasadoje Londone lankėsi URM Generalinės inspekcijos atstovai, kurie atliko situacijos vertinimą, apklausė keliolika diplomatinės atstovybės darbuotojų.
Esą nustatyta, kad E.Bajarūnas nekorektiškai ir nemandagiai bendrauja su darbuotojais, daugelis patyrė viešą įžeidinėjimą, patyčias, žeminančią kritiką, žodinės agresijos apraiškas.
Pasak naujienų portalo, darbuotojai nurodė, kad ambasadorius nesugeba privačių interesų atriboti nuo viešųjų, galimai piktnaudžiauja tarnybine padėtimi.
Ilgametis diplomatas aiškino, kad neigiamas išvadas surašęs ministerijos vadovybės pavedimus vykdantis generalinis inspektorius selektyviai kalbino tik dalį žmonių, išvados buvo nutekintos spaudoje, o jis pats nebuvo išklausytas.
E.Bajarūnas teigia patiriantis URM psichologinį smurtą ir prašo nepriklausomo tyrimo.
Su prašymu įvertinti ambasadoriaus pateiktus faktus į Vyriausybę kreipėsi ir Prezidentūra.