„Man atrodo, kad jas (konstitucines galias pataisos – BNS) kaip tik įtvirtina“, – žurnalistams trečiadienį sakė G.Landsbergis, reaguodamas į Prezidentūros atstovų komentarus.
Šalies vadovo patarėja Asta Skaisgirytė anksčiau teigė, kad Seime įregistruotos pataisos dėl ambasadorių skyrimo ribotų prezidento konstitucines galias, jei šios galiausiai būtų priimtos.
Grupė parlamentarų praėjusią savaitę registravo įstatymo pataisas dėl ambasadorių skyrimo tvarkos pakeitimų: prezidentas jomis būtų įpareigotas motyvuoti, jei atsisako skirti Vyriausybės pateiktą kandidatą, numatytas dešimties dienų terminas.
Paklaustas, ar palaikytų kolegų siūlymą, G.Landsbergis teigė, kad sprendimą priims, kai susipažins su galutiniu dokumento variantu.
„Kad tai yra teisinga kryptis, tai aš tą nuo pradžių palaikiau“, – kalbėjo ministras.
Pataisose numatyta, kad baigus atranką Užsienio reikalų ministerijoje, ministras, teikdamas diplomatinio atstovo kandidatūrą apsvarstyti Seimo komitetui, kandidatūrą prieš tai suderintų su ministru pirmininku ir apie teikiamą kandidatūrą informuotų prezidentą.
Įstatyme taip pat būtų įrašyta, kad prezidento sprendimas neskirti Vyriausybės pateikto kandidato diplomatiniu atstovu turėtų būti motyvuotas ir pateiktas Vyriausybei ne vėliau kaip per dešimt darbo dienų nuo sprendimo priėmimo.
Šios pataisos – reakcija į Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos nesutarimus dėl ambasadorių skyrimo. Dėl to pastaruoju metu įšaldytas iš viso 13 Lietuvos atstovų skyrimas, tarp jų – ir Lenkijoje. Derinti ambasadorių pavardžių pastarosiomis savaitėmis G.Landsbergis su prezidentu jau buvo susitikęs dukart, bet sprendimų politikai kol kas nepriėmė.
Ministras teigė su prezidentu trečią sykį ketinantis susitikti artimiausiu metu.