Taip jis kalbėjo ketvirtadienį, antrąkart per dvi savaites Prezidentūroje susitikęs su šalies vadovu.
„Konstruktyvumas buvo, bet situacija dar neišspręsta, – žurnalistams sakė Lietuvos diplomatijos vadovas. – Kalbamės, dėliojame argumentus, ieškome geriausio sprendimo.“
Dėl Prezidentūros ir Užsienio reikalų ministerijos nesutarimo, šiuo metu įšaldytas iš viso 13 Lietuvos atstovų skyrimas, tarp jų – ir Lenkijoje.
Šalies vadovo ir ministro pozicijos pastaruoju metu išsiskyrė ir dėl konsultacijoms iškviesto ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje Eitvydo Bajarūno. Jis sulaukė kaltinimų mobingu, o vidinio patikrinimo metu buvo nustatyta pažeidimų.
G.Landsbergis ragina diplomatą trauktis, o G.Nausėda prašo URM atlikti nepriklausomą patikrinimą.
Ministras šią savaitę buvo susitikęs su diplomatu, tačiau nekomentavo, ar jis galėtų grįžti dirbti į ambasadą Londone. Tą G.Landsbergis žadėjo padaryti po susitikimo su prezidentu. Vis tik ir ketvirtadienį jis nuo platesnių komentarų susilaikė.
„Svarstome viską visa apimtimi“, – sakė G.Landsbergis.
Ministerija E.Bajarūno atžvilgiu taip pat atlieka tarnybinio nusižengimo tyrimo procedūras po šiam nepalankios Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvados.
Sausį VTEK konstatavo, kad G.Nausėdos ir E.Bajarūno apsilankymas miuzikle „Operos fantomas“ Londone pernai pavasarį buvo privataus pobūdžio, bet už jį sumokėta ambasados lėšomis.
Nustatyta, kad abu pareigūnai pažeidė įstatymą, bet jie to nepripažįsta, o E.Bajarūnas svarsto sprendimą skųsti teismui.