Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2018 02 21

G.Landsbergis siūlo, kad Seimo komisijos LRT veiklai ištirti pirmininkas būtų R.Karbauskis

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, išreikšdamas abejonių, ar valdančioji dauguma ir toliau pasitiki Laikinąja tyrimo komisija Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos parlamentiniam tyrimui atlikti.
Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis
Gabrielius Landsbergis ir Ramūnas Karbauskis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tokių minčių kilo po informacijos, kad valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (OLAF), kad ši įvertintų, ar dviejų žiniasklaidos minimų subjektų sandoriai, panaudojant ES lėšas, atitinka ES finansavimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytas taisykles. G.Landsbergiui kilo įtarimų, kad R.Karbauskio kreipimasis gali reikšti LVŽS nepasitikėjimą laikinąja komisija.

„Sudarydamas šią laikinąją komisiją Seimas nurodė jai ištirti įvairius klausimus, taip pat ir susijusius su prodiuserinių įmonių paslaugų įsigijimu. Taigi šiai komisijai suteikti visi įgaliojimai kreiptis į nacionalines ir europines institucijas, todėl jos nariai turėtų nuspręsti, kur kreiptis ir kokių duomenų paprašyti, – pranešime žiniasklaidai komentuoja G.Landsbergis. – Tačiau didžiausios Seimo frakcijos seniūno kreipimąsi į europines institucijas galima traktuoti kaip bandymą veikti lygiagrečiai komisijai, dubliuoti ar trukdyti komisijos darbui.“

TS-LKD frakcijos seniūnas Seimo prmininką kviečia apsvarstyti, kaip būtų galima sugrąžinti pasitikėjimą komisija užtikrinant, jog R.Karbauskis savo veiksmais nedarytų įtakos ir netrukdytų komisijos darbui.

Komisiją Seimas yra įpareigojęs įvertinti LRT tarybos pateiktą 2016 metų veiklos ataskaitą, taip pat įvertinti, „ar LRT valdymo struktūra, įdarbintų darbuotojų skaičius, darbuotojų atlyginimų dydis, pačios LRT kuriamų laidų, LRT kartu su prodiusavimo paslaugas teikiančiomis kompanijomis ar nepriklausomais prodiuseriais bei tik prodiusavimo paslaugas teikiančių kompanijų ar nepriklausomų prodiuserių kuriamų laidų santykis įgalina racionalų valstybės biudžeto lėšų naudojimą bei atitinka Lietuvoje esančios rinkos sąlygas.“

Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT
Luko Balandžio / 15min nuotr./LRT

Be to, komisija turės nagrinėti, ar LRT valdymo struktūra, apibrėžtos jos funkcijos bei kompetencijų pasidalijimas atitinka europinę nacionaliniams transliuotojams taikomą praktiką, ar užtikrina skaidrų LRT darbą ir sudaro tinkamas sąlygas nacionalinio transliuotojo misijai įgyvendinti.

Taip pat parlamentarai turės įvertinti, ar 15 metų neatnaujintas Vyriausybės nutarimas nesukuria prielaidų neskaidrioms pirkimų procedūroms, korupcinei aplinkai atsirasti ir LRT išvengti viešųjų pirkimų procedūrų. Be to, komisijai siūloma pavesti išaiškinti, ar LRT iš prodiuserių perkamų paslaugų kainos atitinka rinkos sąlygas, ar jo turtas nuomojamas rinkos kainomis ir pan.

Tyrimą komisija įpareigota atlikti iki birželio mėnesio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos