„Socialiniai tinklai ir ypač „Facebook“, vaidina ypatingai svarbų vaidmenį telkiant paramą Ukrainai, informuojant visuomenę apie karo eigą, stiprinant atsparumą Rusijos dezinformacijai. Facebook atstovai pažadėjo operatyviai ieškoti sprendimų, kad Lietuvos visuomenės veikėjų ir politiškai aktyvių žmonių paskyros nebūtų blokuojamos dėl nereikšmingų lingvistinių niuansų“, – ministerijos pranešime cituojamas G.Landsbergis, apibendrinęs susitikimą su „Meta“ Globalių santykių prezidentu Nicku Cleggu.
Trečiadienį Pasaulio ekonomikos forumo Davose paraštėse taip pat susitikęs su „Google“ Europos, Artimųjų rytų ir Afrikos padalinio prezidentu Mattu Brittinu jis kalbėjo apie didžiųjų technologinių bendrovių atsakomybę ir galimybę kovoje su propaganda taikyti pažangiausias technologijas.
Pasak Užsienio reikalų ministerijos, Lietuvos diplomatijos vadovas pakvietė Google skirti dar didesnį dėmesį, stiprinant visuomenių atsparumą dezinformacijai ir kibernetinėms atakoms.
„Sutarėme su Europos Komisijos viceprezidente Vera Jourova, kad Facebook ir kitos socialinės platformos turi ne tik veiksmingiau kovoti su Rusijos propaganda, bet ir sąžiningai laikytis prisiimtų įsipareigojimų bei tarnauti tiesos, o ne melo sklaidai“, – pažymėjo ministras G.Landsbergis.
Lietuvos susirūpinimą kelia tai, jog Rusijos karo Ukrainoje akivaizdoje „Facebook“ blokuoja kai kuriuos Ukrainą palaikančiųjų komentarus. Kaip skelbė dezinformacijos analizės centras debunk.org, Ukrainą palaikančios paskyros dažniausiai blokuojamos už terminus „maskoliai“, „kacapai“ ir „orkai“, taip pat blokuojama už pavartotas frazes „ruskiai“, „Putino zombiai“, „vata“, „vatnikas“, „rusų naciai“.
Sausį Lietuvos Vyriausybės atstovai aptarti šias problemas į susitikimą Vilniuje kviečia „Facebook“ valdančios „Meta“ atstovus.