„Galėtume pradėti nuo elementų, komponentų, reikalingų mūšio lauke, gamybos, ypač kuriant dronus“, – šeštadienį spaudos konferencijoje Kyjive sakė Lietuvos diplomatijos vadovas.
„Tikėkimės, kad jei kalbame apie ribotą mastą ir pradedame nuo to, manau, kad tai gali įvykti gana greitai“, – pridūrė G. Landsbergis.
Taip jis kalbėjo trečią dieną viešėdamas Ukrainoje, susitikęs su šios šalies užsienio reikalų ministru Dmytro Kuleba.
Kiek anksčiau penktadienį jis sakė, kad ukrainiečiai dronų gamybą nusiteikę perkelti į Lietuvą.
„Galiu garantuoti, kad bet koks pramoninis projektas, galintis padėti Ukrainai ir Lietuvos saugumui, sulauktų 100 proc. Lietuvos vyriausybės dėmesio“, – teigė ministras.
Tuo metu D. Kuleba yra sakęs, kad Ukrainos prioritetas 2024 metams – šalies dangaus kontrolės įgijimas.
Panašią poziciją jis išsakė ir šeštadienį.
„Jei turėsime F-16, jei turėsime bendrų smogiamųjų ir stebėjimo dronų, tolimojo nuotolio raketų, elektroninės kovos priemonių, mes perimsime savo dangaus kontrolę“, – sakė D. Kuleba.
„Visi šie sprendimai yra ruošiami, jie įgyvendinami, juose nėra nieko neprognozuojamo. Mums tik reikia šių elementų pakankamais kiekiais ir laiku“, – pridūrė jis.
Įvairios NATO šalys šiuo metu apmoko Ukrainos pilotus naudotis amerikiečių gamybos naikintuvais F-16. Šį mėnesį Danija pranešė, kad antrąjį šių metų ketvirtį perduos ukrainiečiams 19 šių naikintuvų.
Anksčiau Vašingtonas nesiryžo suteikti kitoms šalims leidimo perduoti Kyjivui F-16, baiminantis, kad tai paverstų JAV tiesiogine dalyve Maskvos kare Ukrainoje.
Ministrai taip pat aptarė sankcijas Rusai, įšaldytą Maskvos turtą, kalbėjo apie Europos Sąjungą ir NATO.