„Mes artėjame link susitarimo. Nors šią minutę turbūt šimtaprocentinės garantijos nėra, bet (...) visų nusiteikimas yra rasti tą kompromisą trūks plyš“, – sakė G.Nausėda žiniasklaidai paryčiais išplatintame komentare.
ES vadovų sprendimas būtų istorinis žingsnis gilesnės fiskalinės integracijos link, nes dotacijos nuo koronaviruso nukentėjusioms šalims būtų skiriamos iš bendros 750 mlrd. eurų paskolos.
Derybų maratono pabaigoje Baltijos šalims pavyko išsikovoti didesnes tiesiogines išmokas žemdirbiams 2021–2027 metų ES biudžeto projekte. Jei sprendimas bus patvirtintas, Lietuvos ūkininkams išmokos pakils nuo dabartinių 177 eurų už hektarą iki 200 eurų 2022 metais.
G.Nausėda tai pavadino „puikiu pasiūlymu žemdirbiams“, kuris padėtų užtikrinti lygesnes konkurencijos sąlygas Europoje.
„Galima vertinti tiesiogines išmokas vienaip ar kitaip, bet tai yra bendrosios žemės ūkio politikos dalis ir aš kaip ekonomistas didžiulę svarbą teikiu lygioms konkurencijos sąlygoms“, – kalbėjo prezidentas.
„Jeigu vienų šalių ūkininkai turi galimybes gauti, pavyzdžiui, šimtu eurų už hektarą didesnes tiesiogines išmokas negu Lietuvos ūkininkai, tai, mano akimis žiūrint, yra nelygios konkurencijos sąlygos ir su tuo reikia kovoti“, – pridūrė G. Nausėda.