„Po to, kai V.Gaidys 2019 m. sausio mėnesį „neteisingai” apskaičiavo konservatorių kandidatės į prezidentus I.Šimonytės reitingą, nublokšdamas ją į trečiąją vietą po S.Skvernelio, TS-LKD užsiėmė reikalais ne juokais.
Nuo to laiko jų kandidatės reitingai kopia tik į kalną. Kadangi neturiu tokio tampraus ryšio su reitingų kompanijomis, dabar jau nepasisekė man – maniškiai pastaruosius du mėnesius dramatiškai užlinko. Kas, beje, atrodo, keista, nes kitos sociologinių apklausų bendrovės „Spinter” ir „Baltijos tyrimai” neleidžia suabejoti mano lyderyste. Bet ką aš čia apie tokias smulkmenas, kai reikia džiaugtis atbudusia Šv. Velykų dvasia! Tiesiog pasilieku sau teisę paskambinti p. V.Gaidžiui gegužės 12 d. ir paklausti, kodėl ir šį sykį nesuveikė metodika...“ – feisbuke svarstė G.Nausėda.
Tačiau komentaruose nesulaukęs palaikymo, suskubo mintis atsiimti ir įrašą ištrynė.
„Pagaliau šie rinkimai tampa mažiau nuobodūs. Šiandien išėjo naujas reitingas, su nauja lydere – tą jau visi matėm. Tiksliau, su dviem lyderiais, nes skirtumas – itin menkas. Užtat po to išėjo to reitingo komentaras. Su konkrečiu priekaištu, kad reitingų kompanijos yra šališkos, kad konservatoriai „užsiėmė reikalais ne juokais”, ir dėl to jų kandidatės reitingas ėmė augti. Taip, čia tradicinis politikų skundas, ir jis tradiciškai neteisingas. Daugiausia, ką jis rodo – nesupratimą, kas yra reitingas ir kuo jis skiriasi nuo balsavimo rezultatų“, – taip situaciją įvertino komunikacijos specialistas Andrius Baranauskas.
Pagaliau šie rinkimai tampa mažiau nuobodūs.
Jis pažymėjo, kad tokiais atvejais yra trys nerašytos taisyklės.
„Pirma – jei gali, tai gavęs smūgį nesiskųsk viešai. Antra – jei jau pasiskundei, tai netrink po to savo įrašo. Trečia ir svarbiausia: jei jau ir pasiskundei, ir po to skundą išsitrynei – tai nebūk pagautas. Su sąlyga, kad vyksta rinkimai, o konkurentai stebi – geriausia sustot ties pirmu punktu. Viskas mūsyse, chebra. Visos krizės mūsyse“, – ir komunikacijos pagrindų mokė, ir ironizavo A.Baranauskas.
„Pirma vieta priklauso I.Šimonytei, 22,3 proc., antra vieta – G.Nausėdai, 21,9 proc., tai reiškia, jie abu visiškai tiek pat gauna, skirtumas keturių žmonių nuo tūkstančio. Visiškai lygūs jie yra, lyderiai“, – BNS apklausos rezultatus komentavo „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
Skirtumas tarp kandidatų yra paklaidos ribose, kuri reprezentatyviose apklausose siekia 3,1 proc.
Pasak V.Gaidžio, I.Šimonytės reitingas kyla ketvirtas mėnuo iš eilės (kovą buvo 22 proc.), tuo tarpu G.Nausėdos antrą mėnesį šiek tiek mažėja (23,5 proc. kovą), tačiau jiems abiem šiuo metu susitikus antrajame ture laimėtų G. Nausėda.
„I.Šimonytės žymiai aktyvesnis elektoratas, žadantis tikrai ateiti, bet G.Nausėdos platesnis elektoratas, ir pagal įvairius socialinius-demografinius parametrus, ir taip pat pagal antrą pasirinkimą“, – sakė sociologas.
Viešųjų ryšių specialistas Mykolas Katkus savo feisbuko paskyroje apžvelgė keturių šią savaitę pasirodžiusių skirtingų bendrovių apklausų apie prezidento rinkimus rezultatus.
„Velykos yra labai svarbi diena socialiniam mobilumui – susitikusios šeimos ir bendruomenės aptaria politiką ir priima sprendimus. Mano patirtis rodo, kad per Velykas dažnai pagilėja vyraujančios tendencijos – lyderis kyla labiau, pralaimėtojai krenta stipriau, aptariama ir įsisavinama paskutinė informacija apie kandidatus. Ne be reikalo ir ne per anksti manau čia Skvernelis ir Nausėda sumetė savo kozirius. Ir nenustebčiau, kad Andriukaitis gali dar stipriau pakilt – tai vienintelė aiški pastarojo meto tendencija“, – samprotavo M.Katkus.