2023 01 31 /12:29

G.Nausėda – Kėdainiuose: suplanuotas vizitas, tačiau tiltas nusprendė sugriūt, Kelių direkcija ieškos kaltų

Kėdainiuose antradienį viešinčio prezidento Gitano Nausėdos vizito pradžią sujaukė ankstyvą rytą įgriuvusi tilto per Nevėžį konstrukcija. Prezidentas apžiūrėjo tiltą ir sakė, kad kelių priežiūrai Lietuva skiria per mažai lėšų. Kelių direkcijos vadovas tikina, kad turima žinių, jog tiltu važinėjo per sunkios transporto priemonės.

Pranešimas apie incidentą gautas apie 7 val. 40 min., pranešta, kad įgriuvo tilto per Nevėžį Tilto gatvėje konstrukcija, tilte atsivėrė skylė. Lietuvos automobilių kelių direkcija pranešė, kad dėl infrastruktūros pažeidimo eismas juo uždarytas, o tilto sija galėjo būti pažeista dėl juo važiavusio sunkiasvorio transporto, viršijus leistiną masę.

VIDEO: Sugriuvo Kėdainiuose nerimą kėlęs tiltas per Nevėžį

Apsilankė prie tilto

Kaip tik antradienį buvo suplanuotas prezidento Gitano Nausėdos darbinis apsilankymas Kėdainiuose.

„Toks sutapimas, kad šiandien buvo ir yra suplanuotas mano vizitas Kėdainiuose, tačiau tiltas nusprendė sugriūt. Dėkui dievui, neįvyko nieko baisesnio, neturime nukentėjusių, materialinio turto suniokojimo, išskyrus patį tiltą.

Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Gitanas Nausėda prie sugriuvusio tilto Kėdainiuose
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Gitanas Nausėda prie sugriuvusio tilto Kėdainiuose

Tačiau tai verčia dar kartą atkreipti dėmesį į apverktiną Lietuvos tiltų ir ne tik tiltų būklę.

Šio tilto būklė dar neseniai buvo įvertinta kaip apverktina, tačiau, kaip matote, tiltas manė kitaip“, – apžiūrėjęs įgriuvusį tiltą kalbėjo prezidentas.

Jis nepagailėjo kritikos Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD), kuri esą nevykdė savo sutartinių įsipareigojimų Kėdainių savivaldybei: „Tie darbai, kurie buvo numatyti renovuojant tiltą, nebuvo padaryti. Jei būtų, šiandien būtume dokumentus baigę tvarkyti, o tiltas stovėtų kaip stovėjęs.“

Anot prezidento, tokios istorijos turėtų priversti apmąstyti visiems savo įsipareigojimus, juk galėjo būti įvykę kažkas baisesnio, tad reikia padaryti išvadas.

G.Nausėda akcentavo, kad kelių priežiūrai ir jos finansavimui skiriama per mažai lėšų.

Važiavo per sunkios mašinos?

LAKD vadovas Remigijus Lipkevičius taip pat atvyko į įvykio vietą. Komentuodamas žurnalistams jis sakė, kad gavus pranešimą apie į Nevėžį nukritusią siją imtasi priemonių apsaugoti vairuotojus nuo kokių nors nemalonių įvykių.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Remigijus Lipkevičius
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Remigijus Lipkevičius

„Eismas uždraustas, užtvertas. Yra sudaryta darbo grupė, kuri vyksta į vietą, susideda iš įvairių specialistų, kad galėtų įvertinti, kokios pažaidos yra ir ar galima tą tiltą eksploatuoti toliau.

Tiltas paskutinį kartą apžiūrėtas prieš savaitę, apžiūros ataskaitoje nebuvo jokių indikacijų, kad tiltą pavojinga eksploatuoti. Turime tam tikrų žinių, kad nežiūrint į masės apribojimus, tuo tiltu naudojosi transporto priemonės, kurių masė didesnė nei 20 tonų“, – sakė LAKD vadovas.

VIDEO: Naujausia informacija apie apgriuvusį tiltą Kėdainiuose

Jis sakė, kad kreipsis į policiją, norėdami išsiaiškinti, kokios transporto priemonės nesilaikė kelių ženklų, ir net kels klausimą dėl jų vairuotojų atsakomybės.

„Mes neturime galimybės, kreipėmės į savivaldybę, kad būtų peržiūrėti vaizdo įrašai, matome, kad yra sunkiasvorės transporto priemonės judėjimas. Ir jeigu, tarkim, įvertintume pirmąsias nuotraukas, kurios pateko į žiniasklaidą ir buvo atsiųstos mums, tai jose matyti, kad gairelės, kuriomis buvo susiaurinta važiuojamoji dalis, buvo išstumdytos į šonus. Tai galima manyti, kad sunkiasvorė transporto priemonė važiavo ir naktį“, – kalbėjo R.Lipkevičius.

Tiltas paskutinį kartą apžiūrėtas prieš savaitę, apžiūros ataskaitoje nebuvo jokių indikacijų, kad tiltą pavojinga eksploatuoti.

Skundžiasi lėšų stoka

Atsakydamas į prezidento kritiką, jis teigė, kad LAKD su savivaldybe pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatyti terminai, bet finansavimas nėra paskutinėje vietoje.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kėdainiuose įgriuvo tiltas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Kėdainiuose įgriuvo tiltas

„Ne veltui, tiek Susisiekimo ministerija, tiek Kelių direkcija kėlė klausimą dėl finansavimo didinimo ir šiems metams, ir praėjusiems metams. Tai nebuvo išgirsta, finansavimas liko toks pats, nors infliacija sudarė 20 proc., tai 20 proc. mažiau darbų galima bus padaryti.

Jeigu nėra pinigų, ar galima nueiti į parduotuvę ir nusipirkti prekių? O į skolą niekas darbų neatlieka. Visos sutartys vykdomos pagal finansines galimybes. Ir visi įsipareigojimai dėl šio tilto bus vykdomi, konkursas buvo paskelbtas, atrinkti projektuotojai, vykdomi darbai.

Aš kaip bendrovės vadovas organizuosiu skubos tvarka susitikimą su projektuotojais, kad išsiaiškintume, kur mes dabar esame, kokie veiksmai yra padaryti ir ką gali abi šalys padaryti, kad projektas galėtų vykti anksčiau“, – žadėjo R.Lipkevičius.

Turime tam tikrų žinių, kad nežiūrint į masės apribojimus, tuo tiltu naudojosi transporto priemonės, kurių masė didesnė nei 20 tonų.

Pagal sutartį, projektas turėjo būti baigtas iki praėjusių metų pabaigos, tačiau esą finansinės galimybės neleido to padaryti.

R.Lipkevičius akcentavo, kad tiltas buvo apžiūrimas kas savaitę, bet esą nei karto nebuvo pasakyta, jog nesaugu juo naudotis.

Ministras: žinia išmušė iš vėžių

Kėdainiuose antradienį įgriuvus pagrindiniam miesto tiltui, susisiekimo ministras Marius Skuodis tikisi greitų atsakymų dėl nelaimės priežasčių ir pabrėžia, kad tiltams tvarkyti skiriamas prioritetinis finansavimas.

„Apžiūra buvo vykdoma prieš savaitę. Apribota, kokio svorio transporto priemonės galėjo judėt. Tiltas buvo apžiūrėtas ir nebuvo įžvelgta grėsmė. Vienas iš dalykų, kas galėjo nutikti – naktį pravažiuoti svorį viršijantį transporto priemonė. Kameros Kėdainiuose esančios tikrinamos, tikiuosi, atsakymai bus rasti“, – antradienį žurnalistams sakė M. Skuodis.

Ministras teigė, kad žinia apie nelaimę Kėdainiuose jį „ryte išmušė iš vėžių“, nes šiuos tiltus buvo apžiūrėjęs anksčiau.

Dalis asfalto nukrito į Nevėžį

Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos duomenimis, tilto atbrailos su dalimi asfalto nukrito į Nevėžį.

„Eismas uždarytas iš abiejų pusių, viena pusė užtverta STOP juostom, kita pusė užpilta žvyru. Dabar bandoma sustabdyti besiveržiančius per tiltą mėginti eiti pėsčiuosius. Apie artimiausią susisiekimą gali pakomentuoti tik policijos pareigūnai, reguliuojantys eismą“, –antradienio rytą 15min komentavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovas.

Anot Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio, dėl tilto būklės buvo kreiptasi į Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD) net kelis kartus.

Kelių direkcija tvirtina, kad šis tiltas buvo įvertintas kaip blogos būklės ir dėl to jau kurį laiką buvo apribota leistina masė iki 20 tonų, taip pat nukreipiamosiomis gairėmis po 1,2 metro iš abiejų pusių susiaurinta važiuojamoji dalis.

Kaip viena iš galimų versijų, kodėl tiltas neatlaikė, yra, kad tilto sija galėjo būti pažeista dėl juo važiavusio sunkiasvorio transporto, kurio masė viršijo nustatytą masės ribojimą.

Plačiau skaitykite čia: Kėdainiuose griuvo dalis tilto konstrukcijos, uždarytas eismas: nerimą jo būklė kėlė seniai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai