Šiaurės, Baltijos šalių, Nyderlandų ir Jungtinės Karalystės vadovai aptars humanitarinę ir materialinę pagalbą Ukrainai, taip pat Europos saugumo sistemą bei ekspedicinių pajėgų pasirengimą.
Kaip prieš susitikimą sakė G.Nausėda, Vakarų šalys turi į Ukrainą siųsti daugiau ginkluotės.
„Mes turime padėti Ukrainai apsiginti pačiai. (...) Tam būtinos ne kalbos, o konkrečios priemonės. Pirmiausia, karinė įranga, ypatingai – oro gynybos sistemos. Tai, kas šiandien yra padaryta, padaryta akivaizdžiai per mažai, nors negali sakyti, kad pastaruoju metu neįvyko tam tikrų teigiamų poslinkių“, – kalbėjo šalies vadovas.
Jis taip pat teigė, kad daugiau dėmesio reikia skirti humanitarinei pagalbai, pabėgėlių priėmimu.
„Tikrai sankcijų atžvilgiu galėtume padaryti daugiau. Jos yra toks dalykas, kuris turi poveikį po tam tikro laiko, todėl šiandien įvesti griežtas sankcijas nereiškia, kad skausmas atsiras šiandien, tai suveiks po tam tikro laiko. Todėl aš visad sakau: nedarykime pusinių sprendimų. Jei jau SWIFT'as, tai SWIFT'as iki galo“, – teigė Lietuvos vadovas, kalbėdamas apie iki šiol priimtą sprendimą nuo šios sistemos atriboti dalį Rusijos bankų.
Pasak jo, kiekviena šalis „pagal galimybes“ turi prisidėti prie gamtinių išteklių importo iš Rusijos ribojimo.
Kalbėdamas apie Rusijos invaziją į Ukrainą, šalies vadovas pavadino ją „teroristine ataka“.
G.Nausėdos teigimu, susitikimo metu taip pat planuojama aptarti ir gynybos stiprinimo klausimus.
„JEF yra geras instrumentas, kuris galėtų efektyviai papildyti NATO kolektyvinio atgrasymo, gynybos sistemą. Tai yra labai operatyvus instrumentas. (...) Tai ir mažiau procedūrų, ir derinimų reikalaujantis procesas, kuris yra nepaprastai svarbus pirmosiomis konflikto dienomis, kuomet kiti elementai tik pradeda veikti“, – kalbėjo jis.
Jungtinės Karalystės vadovaujamos JEF yra skirtos reaguoti į netikėtas krizines situacijas Europoje ir už jos ribų, pradedant humanitarine parama, atgrasymu ir baigiant kovinėmis operacijomis, vykdomomis su Europos Sąjungos, NATO ar Jungtinių Tautų mandatu. JEF galėtų būti pasitelkiamos ir operacijoms pagal NATO 5 straipsnį.
JEF pajėgumus skiria dešimt Europos valstybių, tarp jų ir Lietuva.
Lietuva šioms pajėgoms skiria kuopos dydžio vienetą, kuris veikia Danijos kariuomenės kovinės grupės sudėtyje.