Taip jis kalbėjo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisija (VTEK) antradienį sprendžiant, ar jis ir ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Eitvydas Bajarūnas nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų pernai lankydamiesi operos teatre.
„Manau, kad nebuvo (supainioti interesai – BNS)“, – žurnalistams antradienį sakė G.Nausėda.
„Kaip jie galėjo būti supainioti? Ar aš kažką dariau? Ar aš turėčiau prieš eidamas į kiekvieną renginį klausti, kas kviečia, iš kokių šaltinių ir paduoti visą klausimų sąrašą ir tik tada nuspręsti? Žinote, aš neturiu šitiek laiko ir kartais esu kviečiamas spontaniškai“, – pridūrė jis.
VTEK vertino, ar dalyvavimas renginyje pernai pavasarį buvo tiesiogiai susijęs su prezidento ir ambasadoriaus tarnybinių pareigų atlikimu.
Pernai pavasarį G.Nausėdai lankantis Londone, ambasadorius Jungtinėje Karalystėje E.Bajarūnas pakvietė jį su sutuoktine į „Operos Fantomą“, o bilietus nupirko už ambasados pinigus. Vėliau ambasadorius teigė, kad tai buvo nesusipratimas, kurį ištaisė ir sumokėjo iš savo lėšų.
Į etikos sargus dėl šalies vadovo ir diplomato apsilankymo operoje pernai spalį kreipėsi Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys Matas Maldeikis.
Užsienio reikalų ministerija pernai spalio viduryje sustabdė ambasadoriaus E.Bajarūno funkcijas bei iškvietė jį į Vilnių konsultacijoms. Tai padaryta po to, kai diplomatas sulaukė anoniminių kaltinimų dėl netinkamo elgesio, darbo sąlygų. Skundų tyrimą atlikusi Užsienio reikalų ministerijos (URM) Generalinė inspekcija nustatė pažeidimų bei pasiūlė spręsti dėl E.Bajarūno tinkamumo vadovauti ambasadai.
E.Bajarūnas yra paprašęs nepriklausomo tyrimo, jis tvirtina patiriantis URM psichologinį smurtą, nes nutekinant Generalinės inspekcijos informaciją kenkiama jo reputacijai. Prezidentūra yra pareiškusi, kad sprendimo dėl ambasadoriaus likimo G. Nausėda nepriims, kol negaus nepriklausomo tyrimo išvadų.