„Nuolat kalbame, kad regionai stokoja dėmesio. Štai prezidento vizitas norint aplankyti regioną ir parodyti tą dėmesį prasideda nuo to, kad nuo per menko dėmesio nukenčia tiltas. Tą pačią dieną.
Sutapimas, vis dėlto simbolinis sutapimas. Dar kartą pakartosiu, kad regioninė politika turi būti prisimenama ne tik švenčių progomis, sveikinant su jubiliejais, bet kiekvieną dieną. Turime suprasti visi, pradedant prezidentu, baigiant savivaldybės tarnautojais“, – kalbėjo G.Nausėda.
Prezidentas akcentavo, kad būtina iš šios istorijos padaryti išvadas ir didinti finansavimą kelių būklei gerinti.
Plačiau, ką kalbėjo prezidentas apsilankęs prie tilto per Nevėžį, skaitykite čia: G.Nausėda – Kėdainiuose: suplanuotas vizitas, tačiau tiltas nusprendė sugriūt, Kelių direkcija ieškos kaltų.
Kėdainiuose prezidentas sakė susitikęs ir su ūkininkais, daugiausia smulkiaisiais, kurie esą kartu su smulkiaisiais prekybininkais kartais yra sąmoningai stumiami iš rinkos, nes didieji prekybos centrai teikia prioritetą stambiems tiekėjams – tai dažnai lemia galutinių maisto kainų augimą.
„Mano įsitikinimu, tikrai nepakankamai išnaudojame smulkiųjų ūkininkų ir prekybininkų potencialą. Atvirkščiai – mes juos stumiame iš rinkos ir kartais tai darome sąmoningai, ypatingai kuomet įsijungia rinkos konkurencijos jėgos.
Mes matome, kad tiesiog smulkieji ūkininkai ir prekybininkai netenka savo vietų santykiuose su dideliais prekybos centrais, kurie teikia prioritetą stambiems tiekėjams“, – kalbėjo prezidentas.
Pasak šalies vadovo, didiesiems tiekėjams įgijus „papildomą rinkos jėgą“ kainos auga tiek gamybos, tiek logistikos, tiek prekybos grandinėse.
„Kažkaip Lietuvoje nustojome diferencijuoti produktus pagal jų kokybę. Orientuojamės tik į kainą. Perkame tik pigiausias prekes, dažnai perteklinę produkciją, kuri pasiekia mus iš kitų šalių. Tuo tarpu savo geros kokybės dažnai vietinės kilmės produkciją išvežame, tai nėra normalu.
Pradėti turėtume nuo viešųjų įstaigų, čia turi atsirasti vietos trumposioms maisto prekių grandinėms“, – kalbėjo G.Nausėda Kėdainiuose.
Jo teigimu, kai kurios savivaldybės jau to ėmėsi. Tačiau daugumoje vietų dar ne, todėl esą „kenčia mūsų tiltai, mūsų skrandžiai dėl maisto produktų kokybės, kenčia visi“.
Šalies vadovui nerimą kelia pernai daugiau nei trečdaliu pabrangęs maistas, kurio kainų augimas viršija kitų prekių brangimą.
„Ypatingai kelia nerimą maisto produktų kainų augimas, kuris gerokai viršija kitų prekių grupių brangimą, o ne paslaptis – viršija taip pat ir panašius infliacinius procesus kitose Europos Sąjungos valstybėse“, – sakė G.Nausėda.
„Turime analizuoti ir aiškintis priežastis“, – teigė šalies vadovas.