Kaip ketvirtadienį pranešė Prezidentūra, vizito Japonijoje metu šalies vadovas apsilankė Č.Sugiharos memorialiniame muziejuje ir padėjo vainiką prie jam skirto paminklo.
Taip pat skelbiama, kad G.Nausėdos apsilankymo garbei buvo atidengta Č.Sugiharai skirta atminimo lenta.
„Č.Sugihara yra viena ryškiausių mūsų valstybes siejančių asmenybių. Lietuva ir Japonija bendrai puoselėja jo žygdarbio atminimą. Dabarties kartoms Č.Sugihara yra tolerancijos, žmogiškumo ir teisingumo pavyzdys. Pareiga žmogiškumui jam buvo aukščiau už įprotį paraidžiui laikytis taisyklių. Iki šiol jis įkvepia mus savo žygdarbiu“, – pranešime cituojamas šalies vadovas.
1939–1940 metais Kaune veikusio Japonijos konsulato vicekonsulo pareigas ėjęs Č.Sugihara išduodavo Japonijos tranzitines vizas žydams.
Nors vizų išdavimas prieštaravo tuometinei jo vyriausybės politikai, toks jo poelgis išgelbėjo daugiau kaip 6000 gyvybių.
Už šį humanišką poelgį 1985 metais Izraelio Jad Vašem centras suteikė Č.Sugiharai Pasaulio tautų teisuolio vardą.
Pasak prezidento, Č.Sugihara yra Lietuvos ir Japonijos bendrystės simbolis, o jo atminimo puoselėjimas prisideda prie tarpvalstybinių, ekonominių, kultūrinių ir švietimo ryšių su Japonija stiprinimo.
Minint 80-ąsias Japonijos diplomato veiklos Kaune metines, 2020-ieji Lietuvoje paskelbti Č.Sugiharos metais. Kartu bus minima ir šio japonų diplomato 120-oji gimimo sukaktis.
Su Č.Sugihara susiję miestai Japonijoje jungiasi į naują turistinį maršrutą, plėtoja turizmo infrastruktūrą ir patys noriai plečia ryšius su Kaunu, kuriame veikia Č.Sugiharos memorialinis muziejus. Dėl objektų, susijusių su Č.Sugiharos veikla Kaune, Lietuvoje apsilanko vis daugiau japonų turistų.