Kartu akcentuojama, kad ne visais atvejais daugiametė paramos programa yra racionaliausias ir efektyviausias sprendimas atliepti dinamiškus Ukrainos poreikius, todėl Vyriausybė „orientavosi ir toliau orientuosis ne į skambius pareiškimus apie paramą, kurios Ukraina vėliau nesulaukia, bet į nuolatinę naujų galimybių paiešką ir efektyvų bei patikimą paramos pristatymą“.
Anot jo, kartu mes padedame Ukrainai ne tik atsilaikyti, bet ir vaduoti užgrobtas teritorijas.
„Negalime sustoti. Jau ne viena šalis suplanavo ir deklaravo daugiametes karinės, ekonominės ir finansinės paramos programas, taip parodydamos politinių įsipareigojimų Ukrainos pergalei tęstinumą.
Priimti atitinkamus sprendimus artimiausiam laikotarpiui turime ir mes Lietuvoje“, – pažymėjo prezidentas.
Ekonominės ir finansinės paramos teikimą koordinuoja Vyriausybė.
Jos kanceliarijos atstovai nurodė, kad viena esminių efektyvios paramos Ukrainai užtikrinimo prielaidų yra lankstumas ir gebėjimas operatyviai reaguoti į vis naujus Rusijos agresijos keliamus iššūkius bei dėl to kintančius Ukrainos paramos poreikius.
Krašto apsaugos ministerija (KAM) informavo, kad rengia karinės paramos Ukrainai planą.
Finansinė išraiška – 1,42 proc. BVP
Vyriausybės komunikacijos departamento Ryšių su visuomene ir žiniasklaida skyriaus teigimu, nuo Rusijos plataus masto invazijos pradžios Lietuvos Vyriausybės skirtos paramos kariaujančiai šaliai finansinė išraiška siekia 1 mlrd. eurų.