2020 09 03

G.Nausėda: po KT sprendimo neliko abejonių, kaip spręsti teisėjų paskyrimo klausimą

Konstitucinio Teismo (KT) sprendimas dėl Sigitos Rudėnaitės atleidimo iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų išsklaidė abejones, kaip reikėtų spręsti teisėjų skyrimo į aukštesnes pareigas klausimą, teigia prezidentas.
Gitanas Nausėda
Gitanas Nausėda / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Dabar neturėsime jokių abejonių, kaip ateityje reikia šitą klausimą spręsti“, – ketvirtadienį žurnalistams Vilniuje sakė Gitanas Nausėda.

Jis nevertino KT nutarimo, sakydamas, kad jį priima kaip duotybę.

„KT priėmė sprendimą, jis paskelbtas, jis privalo būti vykdomas“, – teigė valstybės vadovas.

Jis sutiko, kad jeigu kam nors kyla neaiškumų, „jog prezidentas savo dekretu teikia žmogų atleisti tam, kad paskirtų į aukštesnes pareigas, o ne tam, kad jis tiesiog būtų atleistas“, tokie neaiškumai turi būti eliminuoti.

Konstitucinis Teismas trečiadienį paskelbė, kad prezidento dekretas ir Seimo nutarimas, kurių pagrindu S.Rudėnaitė atleista iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų, prieštarauja Konstitucijai.

Anot KT, prezidento dekretas, kuriuo siūlyta vienu sprendimu priimti du susijusius sprendimus – atleisti teisėją iš jau einamų pareigų ir paskirti į naujas – sudarė prielaidas Seimui priimti sprendimą, prieštaraujantį Teismų įstatymui. Tai leido parlamentarams atleisti S.Rudėnaitę iš LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų, bet nepaskirti šio teismo pirmininke.

KT pirmininkas Dainius Žalimas pabrėžė, kad šiuo atveju LAT skyriaus pirmininko atleidimas buvo galimas tik jį jau paskyrus į naujas pareigas.

KT taip pat pranešė, kad nuo oficialaus jo nutarimo paskelbimo S.Rudėnaitė grąžinama į Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus pareigas.

S.Rudėnaitė iš šių pareigų atleista balandžio 21 dieną. Prezidentas G.Nausėda Seimui siūlė ją atleisti iš LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigų ir paskirti šio teismo pirmininke.

Paskelbus slapto balsavimo rezultatus, paaiškėjo, kad pirmajam siūlymui parlamentarai pritarė, o antrąjį atmetė.

Po šio sprendimo Aukščiausiajam Teismui laikinai vadovavusi S.Rudėnaitė tapo paprasta LAT teisėja.

Dėl neteisėto atleidimo iš pareigų ji kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Šis birželio pabaigoje patenkino S.Rudėnaitės prašymą dėl laikinųjų apsaugos priemonių pritaikymo ir grąžino ją į LAT Civilinių bylų skyriaus pirmininkės pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai